logotype

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

II KONCERT PROMENADOWY


Niedziela, 11/06/2017, 18:00
SALA KONCERTOWA
 

Bilety w cenie  15-45zł

 Koncert promenadowy

Massimiliano Caldi – dyrygent
Charles Richard-Hamelin - pianista
Orkiestra Symfoniczna PFB
Krzysztof Dąbrowski
- prowadzenie


W programie:

Część I: Sala Koncertowa


F. Chopin
Nocturn op. 62 nr 1 H-dur
Impromptus nr 1, 2, 3
Ballade nr 3
Koncert fortepianowy f- moll

Część II: Scena Letnia, wstęp wolny


L. van Beethoven
1 część V Symfonii

S. Prokofiev
Romeo i Julia - Montecchi i Capuleti

B. Smetana
Wełtawa

A. Dvorak
4. część z Symfonii "Z Nowego Świata"

E. Elgar
Marsz "Pomp and Circumstances" no.2

Na wzór brytyjskiej telewizji BBC i organizowanych przez nią koncertów „The Proms", których tradycja sięga 1895 roku, Polska Filharmonia Bałtycka przygotowała kolejną edycję Koncertów Promenadowych, podczas których usłyszymy kompozycje klasyczne, ale też muzykę jazzową czy rockową.
Koncerty promenadowe Filharmonii Bałtyckiej podzielone będą na dwie części – pierwsza, bardziej klasyczna, odbywać się będzie w Sali Koncertowej na Ołowiance, zaś druga, z nieco bardziej rozrywkowym repertuarem i swobodniejszą atmosferą – na Scenie Letniej, na którą za wyjątkiem miejsc siedzących wstęp jest wolny.

 

Charles Richard Hamelin by Elizabeth Delage
Na zdjęciu: Charles Richard-Hamelin, fot. Elizabeth Delage

Charles Richard-Hamelin - srebrny medalista i laureat nagrody Krystiana Zimermana za najlepszą sonatę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w 2015 roku. Charles Richard-Hamelin jest jednym z najważniejszych pianistów swojego pokolenia. To laureat drugiego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Montrealu oraz zdobywca trzeciej nagrody oraz specjalnej nagrody za najlepsze wykonanie sonaty Beethovena na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Korei Południowej. W kwietniu 2015 roku otrzymał prestiżową nagrodę Career Development Award przyznawaną przez Women's Musical Club w Toronto.

Pianista występował na wielu prestiżowych festiwalach, w tym Praskim Festiwalu Wiosennym, La Roque d'Anthéron we Francji, Festiwalu „Chopin i jego Europa” w Warszawie oraz Festiwalu w Lanaudière w Kanadzie. Jako solista występował z różnymi zespołami m.in. Orkiestrą Filharmonii Narodowej (Warszawa), Orkiestrą Symfoniczną w Montrealu, Orkiestrą Symfoniczną w Toronto, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”, Violons du Roy, Orkiestrą Symfoniczną Quebecu, Orkiestrą Akademii Beethovena, Orchester Metropolitain de Montréal, OFUNAM (Meksyk), Koreańską Orkiestrą Symfoniczną i I Musici de Montréal.

2-CRH_Elizabeth_Delage.jpg

Charles Richard-Hamelin pochodzi z Lanaudière w Kanadzie. Muzyk studiował u Paula Surdulescu, Sary Laimon, Borisa Bermana i André Laplanta. Jest absolwentem Uniwersytetu McGill, Szkoły Muzycznej Yale, Konserwatorium Muzycznego w Montrealu, a obecnie pracuje regularnie z pianistą Jean Saulnierem.

Jego pierwsze solowe nagranie, zawierające późne dzieła Chopina, zostało wydane we wrześniu 2015 roku na płycie „Analekta” i otrzymało szerokie uznanie krytyków na całym świecie (Diapason, BBC Music Magazine, Le Devoir) oraz nagrodę Felix Award (ADISQ). Drugi album, nagrany na żywo w Palais Montcalm w Quebec City z muzyką Beethovena, Enescu i Chopina, został wydany jesienią 2016 roku i również cieszył się ogromnym uznaniem.

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci

 
 
 
 

Wróć