logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

KONCERT Z CYKLU CHOPIN NAD WODAMI MOTŁAWY


Piątek, 14/07/2017, 20:30
Salon Gdański
 

Bilety w cenie  14-22zł

 Chopin nad wodami Motławy

Daniel Ziomko - fortepian
Krzysztof Dąbrowski - prowadzenie

Program:

F. Liszt
Après une lecture du Dante. Fantasia quasi sonata S 161 nr 7
 
F. Chopin
Scherzo cis-moll op. 39

K. Szymanowski
Szeherezada z cyklu "Maski" op. 34

S. Rachmaninov
II Sonata fortepianowa b-moll op. 36 (wersja z 1931 roku)

W odbywających się codziennie w Salonie Gdańskim PFB recitalach fortepianowych udział wezmą laureaci konkursów pianistycznych, a także absolwenci i profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku.

zdj_program.JPG
Na zdjęciu: Daniel Ziomko

Daniel Ziomko urodził się 1994 roku w Stargardzie. Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu mgr Ewy Loba-Diakité oraz mgr Żanety Bartosiewicz ukończył z wyróżnieniem w rodzinnym mieście, zaś studia I stopnia w klasie fortepianu prof. dra hab. Waldemara Wojtala w Akademii Muzycznej Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w 2016 roku). Swoją edukację kontynuuje na studiach II stopnia w gdańskiej uczelni. Koncertuje w kraju i zagranicą, a także bierze czynny udział w konkursach pianistycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć należą: II nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (Żagań 2010), III nagroda na XV Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (Płock 2013), I nagroda na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Szczecin 2013), III nagroda na XI Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym Chopinowski Interpretacje Młodych (Konin-Żychlin 2014), I nagroda w VII Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti – Città di Treviso (Treviso 2015), tytuł laureata Estrady Młodych podczas 50. Festiwalu Pianistyki Polskiej (Słupsk 2016), finalista 47. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Ewy Strusińskiej. Koncertował w takich miejscach jak Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Gdańsku. Bierze czynny udział jako pianista-kameralista. Występuje w trio fortepianowym APER TRIO oraz w duecie ze skrzypaczką Karoliną Gustaw. Z obydwoma zespołami otrzymał nagrody na międzynarodowych konkursach (Ruse, Treviso). Uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez takich pedagogów jak: Jarosław Drzewiecki, Bernd Goetzke, Andrzej Jasiński, Ivan Klánský, Viera Nosina, Piotr Paleczny, Alexander Peskanov, Graham Scott, Andrzej Tatarski. Brał także czynny udział w kursie mistrzowskim odbywającym się w ramach 71. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju.
Od 2011 roku jest laureatem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Stargardu.

PROMOCJA!
Kupując karnet, oszczędzasz! Wybierając minimum trzy koncerty z cyklu "Chopin nad Wodami Motławy", płacisz tylko 18 złotych, zamiast 22 za bilet normalny!

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci

 
 
 
 

Wróć