logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

XII MIĘDZYNARODOWY LETNI FESTIWAL MUZYCZNY ,,SŁOWO I MUZYKA U JEZUITÓW’’ W JASTRZĘBIEJ GÓRZE


Sobota, 15/07/2017, 20:00
Kościół pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
 

Bilety w cenie  

 Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i muzyka u Jezuitów" w Jastrzębiej Górze

Błażej Musiałczyk - organy
Robert Kwiatkowski - skrzypce

W programie: J. S. Bach, A. Guilmant, L. J. A. Lefébure-Wély

Malownicza Jastrzębia Góra, oddalona od centrów kultury i centrów ekonomiczno-gospodarczych, dzięki organizacji Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów” stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury muzycznej, którego centrum stanowi jastrzębiogórski kościół pw. św. Ignacego Loyoli. Organizowane koncerty organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny również w okresie wakacyjnym do obcowania z kulturą wysoką.

Sprzyjać temu będzie zróżnicowany repertuar koncertów festiwalowych, jak i wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalowe.
Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów” stanowi nie tylko istotny wkład w rozwój narodowej kultury na terenie Polski, ale jest również znaczącym forum wymiany kontaktów pomiędzy artystami z krajowych i zagranicznych ośrodków muzycznych, co owocuje wzrostem znaczenia kultury polskiej w Europie Zachodniej oraz za wschodnią granicą.
Udział w koncertach wybitnych autorytetów-artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze, daje możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy i oryginalny sposób.

Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka i Jezuitów” w Jastrzębiej Górze, współorganizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku, towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Oliwie.


Organizatorzy:

Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
Ojcowie Jezuici
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”

 

 
 
 
 

Wróć