logotype

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

KONCERT Z CYKLU CHOPIN NAD WODAMI MOTŁAWY


Poniedziałek, 24/07/2017, 20:30
Salon Gdański
 

Bilety w cenie  14-22zł

 Chopin nad wodami Motławy

Bogdan Kułakowski - fortepian
Julia Iwaszkiewicz - sopran
Konrad Mielnik
- prowadzenie

 

Program:

F.Chopin
7 mazurków na solo i fortepian
(aranżacja P.Viardot)
Pieśń życzenie
(aranżacja P.Viardot)
Pieśń Śliczny Chłopiec
(aranżacja P.Viardot)
Piosnka Litewska
(aranżacja P.Viardot)

S. Rachmaninov
Wiosenne wody, op. 14 nr 11
O, nie płacz
Bzy op. 21 nr 5

Arie operowe
G. Donizetti 
Aria Łucji "Regnava nel silenzio" z I aktu opery "Lucja z Lammermoor"

G. Rossini
Aria Rozyny "Una voce poco fa" z I aktu opery "Cyrulik Sewilski"

 

 juliaiwaszkiewicz
na zdjęciu: Julia Iwaszkiewicz

 

Julia Iwaszkiewicz kształciła swój głos w Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku. Kunszt wokalny doskonaliła również podczas kursów mistrzowskich pod kierunkiem tak znakomitych śpiewaków jak Renata Scotto, Ryszard Karczykowski czy Katia Riccarelli.
Swą karierę zawodową rozpoczęła jeszcze jako studentka - w zespole muzyki dawnej Cappella Gedanensis.
Od swego debiutu na scenie operowej w 2003 roku artystka współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką, Operą Wrocławską, Operą Kameralną w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Lublinie (została tam uhonorowana Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego w 2009 roku), a ostatnio również z Arctic Opera w Norwegii. Wśród dyrygentów z którymi artystka współpracuje są Jose Maria Florencio, Tadeusz Kozłowski, Andriy Yurkevych, Łukasz Borowicz, Maciej Figas, Christian Kluxen, Jan Latham-Koenig, Andrzej Straszyński, Jacek Boniecki, Michał Klauza, Janusz Przybylski, Ernst van Tiel, Ruben Silva.
Julia Iwaszkiewicz chętnie wykonuje koncerty kameralne, śpiewając utwory z repertuaru sięgającego od baroku aż po muzykę współczesną. Znakomicie odnajduje się na scenie operowej, kreując partie takie jak np Violetta w "La Traviata", Lakme w "Lakme", Konstanze w "Uprowadzeniu z Seraju", Zerbinetta w "Ariadne auf Naxos czy Gilda w "Rigoletto" - za tę rolę artystka była nominowana do nagrody Sztorm Roku 2007.

 

W odbywających się codziennie w Salonie Gdańskim PFB recitalach fortepianowych udział wezmą laureaci konkursów pianistycznych, a także absolwenci i profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku.

PROMOCJA!
Kupując karnet, oszczędzasz! Wybierając minimum trzy koncerty z cyklu "Chopin nad Wodami Motławy", płacisz tylko 18 złotych, zamiast 22 za bilet normalny!

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci

 
 
 
 

Wróć