KONCERT Z CYKLU CHOPIN NAD WODAMI MOTŁAWY

Bzy op. 21 nr 5

Arie operowe
G. Donizetti
Aria Łucji "Regnava nel silenzio" z I aktu opery "Lucja z Lammermoor"

G. Rossini
Aria Rozyny "Una voce poco fa" z I aktu opery "Cyrulik Sewilski"

juliaiwaszkiewicz
na zdjęciu: Julia Iwaszkiewicz

Julia Iwaszkiewicz kształciła swój głos w Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku. Kunszt wokalny doskonaliła również podczas kursów mistrzowskich pod kierunkiem tak znakomitych śpiewaków jak Renata Scotto, Ryszard Karczykowski czy Katia Riccarelli.
Swą karierę zawodową rozpoczęła jeszcze jako studentka - w zespole muzyki dawnej Cappella Gedanensis.
Od swego debiutu na scenie operowej w 2003 roku artystka współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką, Operą Wrocławską, Operą Kameralną w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Lublinie (została tam uhonorowana Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego w 2009 roku), a ostatnio również z Arctic Opera w Norwegii. Wśród dyrygentów z którymi artystka współpracuje są Jose Maria Florencio, Tadeusz Kozłowski, Andriy Yurkevych, Łukasz Borowicz, Maciej Figas, Christian Kluxen, Jan Latham-Koenig, Andrzej Straszyński, Jacek Boniecki, Michał Klauza, Janusz Przybylski, Ernst van Tiel, Ruben Silva.
Julia Iwaszkiewicz chętnie wykonuje koncerty kameralne, śpiewając utwory z repertuaru sięgającego od baroku aż po muzykę współczesną. Znakomicie odnajduje się na scenie operowej, kreując partie takie jak np Violetta w "La Traviata", Lakme w "Lakme", Konstanze w "Uprowadzeniu z Seraju", Zerbinetta w "Ariadne auf Naxos czy Gilda w "Rigoletto" - za tę rolę artystka była nominowana do nagrody Sztorm Roku 2007.

W odbywających się codziennie w Salonie Gdańskim PFB recitalach fortepianowych udział wezmą laureaci konkursów pianistycznych, a także absolwenci i profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku.

PROMOCJA!
Kupując karnet, oszczędzasz! Wybierając minimum trzy koncerty z cyklu "Chopin nad Wodami Motławy", płacisz tylko 18 złotych, zamiast 22 za bilet normalny!

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci