logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

ORGANY+


Sobota, 07/10/2017, 19:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  7-35zł

 Koncert organowy

ORGANY+ - koncert organowy

 

Maurice Clerc – organy
Bernard Metz – puzon

 

Program:

Pięć anonimowych tańców epoki Renesansu Claude GERVAISE
Andante koncertowe c-moll Benedetto MARCELLO
Koncert f-moll Georg Friedrich Händel
Symphonies de Fanfares (suita 1) Jean-Joseph MOURET
Toccata i fuga d-moll BWV 565 Jan Sebastian BACH
Choral "Wachet auf, Ruft uns die stimme" BWV 645 Jan Sebastian BACH
Suita średniowieczna Jean LANGLAIS
Morceau symphonique Alexandre GUILMANT
Improvisation nt. "Victimae Paschali Laudes" Charles TOURNEMIRE

photo M.Clerc
na zdjęciu: Maurice Clerc

Maurice Clerc - (Francja) Urodzony w 1946 roku, uczył się gry na organach w Paryżu. Następnie w Nicei specjalizował się w zakresie improwizacji. W 1972 roku został mianowany organistą tytularnym w katedrze w Dijon, gdzie również jest nauczycielem akademickim. Nagrał szereg płyt z utworami J.S. Bacha i innych niemieckich kompozytorów epoki baroku. Jest uznawany na świecie jako jeden z najwybitniejszych interpretatorów francuskiej muzyki organowej XIX i XX wieku. Do tej pory wykonał ponad 800 koncertów w ponad 20 krajach, m.in. w Północnej Ameryce i niemal w całej Europie.

2017.09.06
na zdjęciu: Bernard Metz

Bernard Metz - studiował w Conservatoire National de Région de Strasbourg. Naukę zakończył wyróżnieniem - pierwsze miejsce gry w klasie puzonu oraz muzyki kameralnej.
Następnie kontynuował naukę u Gilles'a Millière'a w Concervatoire National Supérieur de Musique de Paris. Studia zakończył również z wyróżnieniem i pierwszą nagrodą. W latach 1988 - 1992 Bernard Metz jako solista występował     z wieloma orkiestrami symfonicznymi : Opéra de Paris, Orchester National de France, Orchester du Capitole              à Toulouse, Orchestre Philarmonique des Pays de la Loire, Orchestre Philarmonique de Strasbourg. Ponadto uczestniczył w prestiżowych festiwalach muzycznych taki jak : festiwal d'Orange, d'Aix en Provence, Hivernales d'Avignon, Montpellier, Musica a Strasbourg. Od 1992 roku jest nauczycielem gry na puzonie w Concervatoire de Musique de Dijon oraz w Ecole Superieure de Musique de Bourgogne-Franche Comté. Obecnie jest solistą w Dijon Bourgogne Orchestra.

 
 
 
 

Wróć