logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

BIERIOZKA - koncert odwołany


Środa, 08/11/2017, 19:15
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

UWAGA! Bilety na odwołany występ zespołu Bieriozka (08.11.2017), które zostały zakupione w kasach Filharmonii Bałtyckiej oraz na portalu bilety 24 - pozostają ważne co do ceny i wykupionego miejsca na koncert VIRSKI.

 

WAŻNY KOMUNIKAT !!!

Szanowni widzowie,

Z wielkim żalem informujemy, że planowany na dzień 8 listopada br. koncert Zespołu Bieriozka został odwołany z przyczyn od nas niezależnych.
Aby jednak Państwa oczekiwania nie zostały zniweczone - w tym samym dniu proponujemy bardzo zbliżony klimatycznie występ słynnego Narodowego Baletu Ukrainy VIRSKI, którego wysoki poziom artystyczny jest doceniany na całym świecie.

Serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu VIRSKI (08.11.2017), zakupione bilety pozostają ważne co do ceny i wykupionego miejsca. Jeśli jednak tej zmiany Państwo nie zaakceptują, kasa zwróci Państwu pieniądze.
Jeszcze raz przepraszamy za tę nieprzewidzianą zmianę.

ORGANIZATOR

 

Światowej sławy zespół "BIERIOZKA" powstał w 1948 r, jego założycielką była urodzona w Wilnie słynna baletmistrzyni Nadieżda Nadieżdina. Wszechstronnie wykształcona artystka swoją karierę rozpoczęła jako solistka w Teatrze Bolszoj, następnie krok po kroku pięła się w hierarchii artystów rosyjskich scen aż sama zaczęła opracowywać choreografie, co byłą jej życiową ambicją i powołaniem. W 1948 r w Teatrze Ermitaż w Moskwie został wystawiony program artystyczny , gdzie po raz pierwszy widzowie ujrzeli fantastyczny korowód dziewczęcy do ludowej pieśni " W pole bieriozka stojała", pomimo, że wykonany przez amatorki, to był niespodziewany, ale wielki sukces. Kolejne wykonania przez profesjonalny zespół to już początek wielkiej światowej kariery, choreografie słynnej "Brzózki", "Łabędzicy", "Zorzy polarnej", "Gołąbeczki" czy "Łańcuszka" to wręcz poezja, i niedościgniony do dnia dzisiejszego kunszt. Oglądanie tych choreografii na żywo na scenie, przenosi widzów w magiczny świat tańca, legend i ludowych historii, a wspaniała muzyka dopełnia całości. Płynne, wręcz niezauważalne kroki w wykonaniu zespołu "Bieriozka" to wielki i niepowtarzalny artyzm, efekt "unoszenia się nad sceną" do dnia dzisiejszego jest podziwiany na całym świecie. Dopełnieniem przedstawień jest wspaniała muzyka i niezwykle sugestywne stroje. Prasa światowa zawsze komentowała występy zespołu w samych superlatywach i przeważnie jednym niezwykle celnym słowem: "MISTRZOSTWO”, "NIESAMOWITE", "REWELACJA” itp.. Tysiące przyznanych nagród, wyróżnień i zaszczytów dla zespołu, który wielkim przebojem "wdarł” się na światowe sceny świadczą o niezwykłych umiejętnościach twórczych, o wielkiej fantazji i profesjonalizmie . Już w listopadzie 2017 roku Polska publiczność będzie miała możliwość przeżyć wspaniałe, magiczne chwile z zespołem "Bieriozka”, przenieść się w euforyczny, legendarny świat.
Zapraszamy, ten wieczór zostanie w Waszej pamięci na zawsze !!!

 
 
 
 

Wróć