logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

TOBIAS KOCH - RECITAL GJP


Niedziela, 19/11/2017, 18:00
Sala Kameralna na Ołowiance
 

Bilety w cenie  10-45zł

 Gdańska Jesień Pianistyczna, Recital fortepianowy

Zapraszamy do zakupu KARNETÓW na okaziciela na Gdańską Jesień Pianistyczną
https://www.bilety24.pl/szukaj/sprzedawca/244

 

Tobias Koch - fortepian

 

Program:
F. Chopin
Mazurek As-dur nr 4 op. 7
Impromptu As-dur op. 29
3 Etiudy z op. 25: As-dur nr 1, f-moll nr 2, cis-moll nr 7
2 Nokturny op. 27: cis-moll nr 1, Des-dur nr 2
Berceuse Des-dur op. 57
Grand Valse brillant Es-dur op. 18
Preludium E-dur nr 9 op. 28
Nokturn H-dur nr 1 op. 62
Preludium cis-moll op. 45
Ballada As-dur op. 47
3 Mazurki z op. 7: B-dur nr 1, a-moll nr 2, f-moll nr 3,
2 Mazurki z op. 59: a-moll nr 1, fis–moll nr 3
3 Walce op. 64: Des-dur nr 1, cis-moll nr 2, As-dur nr 3

 

Fortepian Broadwood 1849

OSTATNI KONCERT CHOPINA to rekonstrukcja jedynego recitalu Chopina, będącego jednocześnie jego ostatnim koncertem publicznym (Edyndburg, 4 października 1848). Artysta wykona je na specjalnie sprowadzonym fortepianie Broadwood z 1849 roku.

 

1.png

 

 

TOBIAS KOCH za swoje muzyczne credo przyjął poszukiwanie istoty dźwięku połączone z radością odkrywania i otwartością na różnorodne doświadczenia. Jest jednym z najwszechstronniejszych i najwybitniejszych muzyków swojej generacji, zafascynowanym wyrazowymi możliwościami instrumentów historycznych, takich jak: klawesyn, klawikord, fortepian tangentowy, wczesne fortepiano, orfika, organy, fortepian pedałowy i romantyczny fortepian. Jest uważany za jednego z czołowych specjalistów w zakresie romantycznej praktyki wykonawczej. Zyskał międzynarodowe uznanie dzięki pionierskiemu nagraniu kompletu dzieł fortepianowych Schumanna: „Zainspirowany i inspirujący od pierwszej chwili: Tobias Koch gra Schumanna w sposób, w jaki powinien być on wykonywany aby oddać sprawiedliwość kompozytorowi: rewolucyjnie, romantycznie, z techniczną błyskotliwością, emocjonalnie bez śladu przesadnej słodyczy i pretensjonalności. Koch swoją grą wyczarowuje muzyczne obrazy, które pojawiają się w mgnieniu oka by rozwiać się za chwilę. Ta gra porywa, przemieniając każdy takt w nowe doświadczenie.” (Radio Niemieckie MDR Figaro).
Tobias Koch próbuje być najmniej wyspecjalizowanym specjalistą. Nieustannie stara się przydawać wykonywanej muzyce żywych kolorów za pomocą instrumentów klawiszowych najbardziej odpowiednich do repertuaru od Orlando Gibbonsa do Karlheinza Stockhausena. Występuje w całej Europie jako solista, kameralista, akompaniator. Jest zapraszany do udziału w najważniejszych festiwalach muzycznych organizowanych m.in. w Schlezwiku-Holsztynie, Verbier, Ludwigsburgu (Schlossfestspiele), Rheingau, Bonn (Beethoven Festival), Düsseldorfie (Schumannfestival), Lipsku (Mendelssohn Festival). W 2013 r. artysta zadebiutował na festiwalu „Chopin i jego Europa” wykonując z wielką pasją i wrażliwością XIX-wieczną muzykę polską, co zostało utrwalone w postaci płyty CD. Tobias Koch czerpał swoje artystyczne inspiracje kształcąc się w Niemczech, Austrii i Belgii u takich artystów jak: David Levine, Roberto Szidon, Walter Kamper, Claire Chevallier oraz Jos van Immerseel. Jest laureatem nagrody muzycznej przyznanej przez miasto Düsseldorf. Jako kameralista występuje z Andreasem Staierem, Gottfriedem von der Goltzem, Joshuą Bellem, Stevenem Isserlisem, Markusem Schäferem i Friederem Berniusem. Współpracuje ściśle z budowniczymi i konserwatorami instrumentów jak również z najsłynniejszymi kolekcjami i największymi muzeami instrumentów. Jest wykładowcą w Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie oraz uczelni w Verbier i Montepulciano. Wziął udział w ponad 250 produkcjach radiowych i telewizyjnych. Artysta posiada w swoim dorobku ponad 25 płyt CD z interpretacjami dzieł Mozarta, Beethovena, Mendelssohna, Burgmüllera, Schumanna, Chopina, Liszta, Hillera, Wagnera, i Brahmsa. Koch jest również autorem wielu publikacji poruszających zagadnienia związane z praktyką wykonawczą. Występuje wyłącznie na autentycznych instrumentach historycznych.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

gdansk miasto wolnosci

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach Programu Muzyka i taniec – Interwencje 2017.

IMIT logo

 

patronat honorowy marszalek

 
 
 
 

Wróć