logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

I BAL GDAŃSKI - W IRLANDZKIM RYTMIE


Sobota, 06/01/2018, 19:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  39-109zł

 Bale Gdańskie

w irlandzkim rytmie 1

Harmonijne zasilanie muzyką!

 

Występujący od 30 lat na scenie, nagrodzony Fryderykiem za swoją muzykę, zdobywca złotej i platynowej płyty – zespół Carrantuohill, wspólnie z wielokrotnymi Mistrzami Świata w tańcu irlandzkim – formacją Salake prezentują nowatorskie widowisko artystyczne w Irlandzkim Rytmie.

 

2018.01.06 Carrantuohill

Carrantuohill - jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej. Grupa koncertuje od Moskwy po Irlandię (Szwajcaria, Francja, Niemcy, Rumunia, Irlandia, Rosja), na swym koncie zespół ma równiez koncerty w USA, gdzie występował m.in na osobiste zaproszenie poety-noblisty Czesława Miłosza. Swoje doświadczenie Carrantuohill zbierał podczas wielokrotnych wizyt w Irlandii. Zespół wydał 14 płyt współpracując z wieloma wybitnymi artystami (m.in.: A.M.Jopek, S.Sojka, P.Kukiz, T.Szukalski, W.Karolak, K.Ścierański, U.Dudziak, A.Dymna). Carrantuohill jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii etno/folk. Członkowie zespołu grają na tradycyjnych irlandzkich instrumentach: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes.

2018.01.06 Salake

Salake - niezwykle utytułowany i uznany na świecie zespół (m. in. wielokrotni Mistrzowie Świata w swojej dyscyplinie !) tym razem pokazuje się w pełnym wymiarze, w formule klasycznego widowiska muzyczno-tanecznego i to u boku bardzo doświadczonych muzyków. Tancerze prezentują w mistrzowskim stylu najbardziej ulubione przez widzów elementy irlandzkiego tańca, ale dodają do występu liczne ozdobniki pochodzące z wielu innych dziedzin tanecznych, pokazując, jak wielkie to bogactwo artystycznej przestrzeni.

 

Zasilanie na 3/4

Po zakończeniu Koncertu, około godz. 20.30
rozpocznie się Bal Gdański połączony z kolacją.

Karnety na Bal w cenie 85 pln/os.

Informacja o Balu TUTAJ

 
 
 
 

Wróć