logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

4 PORY ROKU DLA DZIECI


Niedziela, 18/03/2018, 12:00
 

Bilety w cenie  15-40zł

 Koncert familijny

Wykonawcy:

Natalia Walewska - skrzypce solo/dyrygent
Anna Bona - scenariusz koncertu
Bogdan Smagacki - aktor
Maja Gadzińska - aktorka
Aleksander Przeradowski - klawesyn
Soliści baletu Opery Bałtyckiej
Orkiestra kameralna

 

4 kilogramy nut, po jednym z każdej Pory Roku, szczypta talentu skrzypcowego, dwie szczypty talentu wokalnego i pół łyżeczki poetyckiego tekstu. Składniki dokładnie mieszamy i cierpliwie czekamy aż powstanie apetyczne... ciasteczko! To niezawodny przepis na znakomitą muzyczną ucztę. Zapraszamy na familijny koncert ze słynnymi „Czterema Porami Roku” A. Vivaldiego i piosenkami opartymi na motywach arcydzieła. Coś do schrupania, coś do pośpiewania – gwarantujemy, że będzie smakowało zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Niezwykła podróż po muzycznych porach roku.

W piosence wszystko jest możliwe. Wiosna przychodzi tak po prostu, po letniej burzy zawsze świeci słońce, lalki jesienią bywają smutne, a zimą… zimę po prostu trzeba przetrzymać.

Przygotujcie walizkę z ubraniami na każdą pogodę, zabierzcie ze sobą ulubionego pluszowego misia i ukochaną lalkę. W świecie wyobraźni Pana Vivaldiego przeżyjecie niezapomniane chwile! Gotowi na niezwykłe przygody?

Vivaldi szuka inspiracji do stworzenia najpiękniejszego koncertu wszech czasów. Zafascynowany wiosennym śpiewem słowika próbuje rozszyfrować ptasi alfabet. Zbudzony z letniego snu przez odgłosy nadchodzącej burzy chętnie bawi się dźwiękami i tonacjami barw. Na jesiennym straganie w bajeczny sposób ożywia dary natury, tocząc z nimi zabawne spory o wyższości dźwięku C nad D. Zimą zaprasza nas do rodzinnego domu. Przy kominku snuje wzruszającą opowieść o choince i Świętym Mikołaju. Z pudełek z prezentami odpakuje wzruszające wspomnienia, a najpiękniejsze z nich ozdobi muzyką.

pan vivaldi kk

Marysia Kielan

MARIA KIELAN- solistka Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu na Uniwersytecie F. Chopina w Warszawie. W latach 2006 - 2010 tancerka w Operze Nova w Bydgoszczy, gdzie wykreowała role tytułowe m.in. w baletach: Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Chopin w Nohant. W latach 2010-2017 związana z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Jako solistka wystąpiła m.in. w „Dziadku do Orzechów”, „Czterech ostatnich pieśniach” , „Thinks I told nobody” , „Serenadzie”, „Niebezpiecznych Związkach”, „Jeziorze łabędzim”. W czerwcu 2016 roku partnerowała Gento Yoshimoto podczas finału International Ballet Competition w Helsinkach.

 

Gento Yoshimoto

GENTO YOSHIMOTO – solista Baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Naukę tańca rozpoczął w Japonii, a następnie kontynuował w Hungarian Dance Academy w Budapeszcie. Jest laureatem wielu konkursów baletowych: II miejsce w konkursie Youth America Grand Prix (2008),II miejsce w konkursie NBA Ballet Competition w Tokio (2009), I miejsce w konkursie Ballet Competition 21 w Nagoya (2012), Finał International Ballet Competition w Helsinkach (2016), Grand Prix w konkursie Grand Prix de Paris (2017). W latach 2011- 2017 solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie wykreował główne role męskie w baletach takich jak „Dziadek do Orzechów”, „Kopciuszek”, „La Sylphide”, „Serenada”. Tańczył partie solowe w: „Stworzeniu Świata”, „Jeziorze łabędzim”, „Romeo i Julii”.

 

Marysia i Gento Dziadek do orzechow

Współorganizator: Stowarzyszenie Amberton

fot. Krzysztof Mystkowski/kfp/Opera Bałtycka w Gdańsku

ulotka familijny

 
 
 
 

Wróć