logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

Wyrazić muzykę


Sobota, 07/04/2018, 18:00
Sala Kameralna PFB
 

Bilety w cenie  

 CYKLE KONCERTOWE

Otto Sauter – trąbka piccolo
Pacho Flores – trąbka
Dariusz Mikulski – waltornia
Armin Bachmann – puzon
Joanna Kowalewska - fortepian

Program:
Anonymus Laue - Koncert d-moll na trąbkę piccolo i fortepian
L. van Beethoven - Sonata na waltornię i fortepian F-dur op. 17, cz. I
A. Goedicke - Etiuda koncertowa na trąbkę i fortepian op. 49
M. Ravel - Pièce en forme de Habanera na puzon i fortepian
S. Báez - Piezas Andaluzas na trąbkę i fortepian, cz. I
E. Bozza - En Foret na róg i fortepian
B. Bjelinski - Trzy legendy biblijne na puzon i fortepian: Upadek Jerycha, Super Flumina Babylonis, Święto Światła
J.M. Molter - II Koncert na trąbkę piccolo i fortepian D-dur

Joanna Kowalewska, która na koncercie wystąpi jako jedna z solistek jest abslowentką łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej-Firlej (dyplom z wyróżnieniem w 2003 r.) oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Hussar-Moczulskiej i prof. Edwarda Przyłęckiego. Urodziła się w roku 1979 w Blachowni. Swoją edukację poszerzała uczestnicząc w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez: prof. Lee Kum Singa, prof. Monikę Sikorską-Wojtachę, prof. Bronisławę Kawallę oraz prof. Janusza Olejniczaka.

Od wielu lat zajmuje się głównie działalnością kameralną. Jako kameralistka zdobywała nagrody podczas II i IV Ogólnopolskiego Konkursu Waltornistów im. Prof. Edwina Golnika w Łodzi (2009,2015) i VIII Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (2009), a także w V Regionalnym Konkursie – Instrumenty Dęte Blaszane – dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia (2013) oraz Przesłuchaniach CEA (2016). Dwukrotnie była pianistką towarzyszącą młodym muzykom kształcącym się podczas Międzynarodowych Letnich Kursów Mistrzowskich „Ventus Optimus” w Łodzi. W programach jej koncertów często można usłyszeć muzykę XX wieku. Na swym koncie ma prawykonania dzieł kompozytorów współczesnych m.in. na Festiwalu „Warszawska Jesień” oraz podczas Sesji „Musica Moderna” w Łodzi. Trzykrotnie otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy (1993, 1995, 1999).

Współpracowała z wieloma wykonawcami, m.in.: Thomasem Jöstleinem, Zdzisławem Stolarczykiem, Maciejem Baranowskim, Tomaszem Binkowskim, Beatą Zawadzką–Kłos, Tomaszem Sopurem, Urszulą Bereźnicką-Pniak, Piotrem Suttem, Piotrem Pniakiem, Monika Kolasą–Hladikovą.
Od 2004 r. zatrudniona jest w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów.

 
 
 
 

Wróć