Chopin nad wodami Motławy – Strumień muzycznej energii

F. Chopin – sopran solo
Wiosna
Piosnka litewska
Seize ans (Mazurek op. 50 nr 2)

F. Chopin – fortepian solo
Mazurek a-moll op.17 nr 4
F. Chopin – sopran solo
Marzenie (Preludium op. 28 nr 7) słowa Miłosz Kotarbiński
Aime-moi (Mazurek op. 33 nr 2)

F. Chopin – fortepian solo
Mazurek B-dur op.17 nr.1
M. Karłowicz – sopran solo
W wieczorną ciszę
Zasmuconej
Mów do mnie jeszcze
Pamiętam ciche, jasne, złote dnie
J. Brahms – fortepian solo
Intermezzo A-dur op. 118
J. Brahms – sopran solo
Meine Liebe ist grün
S. Rachmaninow – sopran solo
Zdjes choroszo
Nie poj, krasawica
G. Bacewicz
Boli mnie głowa
Sroczka
G. Gershwin Summertime – kołysanka Klary z opery PORGY AND BESS

Magdalena Witczak
sopran liryko – koloraturowy

„(...) Bardzo dobre warunki głosowe, dopracowana technika i ciekawa barwa pozwoliły śpiewaczce wyjątkowo pięknie zabrzmieć (...)”
Ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec. Następnie studiowała w klasie śpiewu solowego w gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki, którą ukończyła otrzymując dyplom z wyróżnieniem.
Jest laureatką wielu konkursów sztuki wokalnej.
W 2006 uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej, w dyscyplinie artystycznej – wokalistyka, w 2012 – stopień nauczyciela dyplomowanego, a w 2015 – stopień doktora habilitowanego.
Od 2017 roku zatrudniona na stanowisku prof. nadzwyczajnego w Akademii Sztuki w Szczecinie.
Od 2003 uczy śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Słupsku jako nauczyciel dyplomowany oraz prowadzi szkolenia na temat prawidłowej emisji i impostacji głosu.
Zadebiutowała w 1999 roku rolą Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, za tę rolę nominowana była do Nagrody im. A. Hiolskiego za najlepszy debiut roku.
Wykonuje muzykę operową (ok.100 spektakli), operetkową (ok.110 koncertów), oratoryjno- kantatową (ok.150 koncertów), pieśni polskie i obcojęzyczne (ok.50 koncertów), musical (29 spektakli) oraz piosenki rozrywkowe. Ważniejsze role sceniczne: Rozyna w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego, Zuzanna w „Weselu Figara” W.A.Mozarta, Norina w „Don Pasquale” G. Donizettiego, Fasquita w „Carmen” G. Bizeta, Oskar w „Balu maskowym” G. Verdiego, Hanna w „Strasznym dworze” St. Moniuszki, Lucia w „Gwałcie na Lukrecji” B. Brittena, Stasi w „Księżniczce czardasza” E. Kalmana oraz Matka Przełożona w „The Sound of Music” R. Rodgersa, O. Hammerstaina.
Występowała z takimi dyrygentami, jak: J. Maksymiuk, J. Salwarowski, J. Katlewicz, K. Buman, Z. Rychert, B. Jarmołowicz, M. Caldi, M.J. Błaszczyk, T. Wicherek, A. Knap, T. Bugaj, S. Chrzanowski, W. Rajski, M. Florencio Jr., R. Silva, Z. Rychert, J. Przybylski, S. Wróblewski, P. Sułkowski, A. Kowalska – Pińczak, J. M. Zarzycki.
Zapraszana jest na liczne festiwale krajowe i zagraniczne, współpracując z instytucjami kultury, zespołami i stowarzyszeniami.
Stała współpraca (od 2000 roku) z gdańskim zespołem Cappella Gedanensis zaowocowała w 2005 r. nagraniem prawykonań kantat J. T. Roemhildta, a w roku 2008 nagraniem solowego motetu „In furore” A. Vivaldiego.
Wykonuje utwory współczesnych kompozytorów polskich.
Koncertuje w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne.
W 2015 roku otrzymała Nagrodę Dyrektora PSM I i II st. w Słupsku, za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i szczególny wkład w rozwój szkoły w roku szkolnym 2014/2015.
W 2016 otrzymała honorową odznakę od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury Polskiej”.
W 2017 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska z okazji Jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

gdansk miasto wolnosci

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2018
logonckrgb