Chopin nad wodami Motławy – Strumień muzycznej energii

F. Chopin — Ballada As-dur op. 47
M. Musorgski — Obrazki z wystawy

Prowadzenie - Krzysztof Dąbrowski

Piotr Pawlak urodził się 20 lutego 1998 roku w Gdańsku. W roku 2016 z wyróżnieniem ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie organów dr Hanny Dys. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Koncertuje w Polsce i zagranicą, m. in. w Hiszpanii, Niemczech, na Litwie, na Węgrzech, w Gruzji, Danii, Belgii oraz Austrii. Występował z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Bałtyckiej oraz Ningbo.

Od 2009 do 2016 roku był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Piotr był także wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska. W 2013 roku Piotr otrzymał stypendium Młody Gdańszczanin, a w roku 2014 otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana.

Piotr jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał między innymi pierwszą nagrodę oraz nagrodę za najlepszą improwizację na XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (2017), drugą nagrodę oraz nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (2017), wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na XI Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „A Step Towards Mastery” w Sankt Petersburgu (2017), pierwszą nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego (2017), czwartą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Gdańsku (2017), piątą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Katowicach (2016) oraz drugą nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Pekinie (2016).

Piotr jest także laureatem pierwszych nagród na konkursach chopinowskich: w Jeleniej Górze (2011), Szafarni (2014, 2012, 2010, 2009), Antoninie (2015), Budapeszcie (2014, 2010) oraz Grand Prix na festiwalu Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie (2013). W październiku 2015 roku Piotr brał udział w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Piotr jest również laureatem pierwszych nagród w innych międzynarodowych konkursach pianistycznych, między innymi: im. L. Godowskiego w Warszawie (2013), im. M. Moszkowskiego "Per aspera ad astra" w Kielcach (2013), im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2011), “Les Rencontres Internationales des Jeunes Pianistes” w Grez-Doiceau/Belgia (2012), Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Głubczycach (2011), a także Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Koszycach/Słowacja (2011).

12265480 Piotr Pawlak

Bilet rodzinny: 40 zł

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

gdansk miasto wolnosci