Chopin nad wodami Motławy – Strumień muzycznej energii

F.Chopin - Nocturn op. 48 nr 1
F.Chopin - Mazurki op. 59
F.Chopin - Scherzo op. 31 b-moll

Marta Żak - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, obecnie studentka 1 roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie Profesora Bogdana Kułakowskiego. Jest laureatką wielu konkursów, ogólnopolskich i międzynarodowych, zarówno w grze solowej jak i kameralnej. Do jej tegorocznych osiągnięć należy m. in. 1 nagroda oraz nagroda specjalna na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku, wyróżnienie na Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem w Gdańsku. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie kraju, a obecnie wraz z Zespołem Volcano Trio pracuje nad nagraniem i wydaniem płyty, zawierającej kompozycje Alexandra von Zemlinskiego oraz Johannesa Brahmsa.

marta zak

Bilet rodzinny: 40 zł

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska

gdansk miasto wolnosci