logotype

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

Salon Wielkich Polaków: Chopin, Moniuszko, Paderewski


Wtorek, 16/10/2018, 11:15
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  18zł

 Koncerty edukacyjne

kup bilet 24

Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej 
Komandor Podporucznik Maciej Budzyński - kapelmistrz 
Piotr Pawlak – fortepian
Magdalena Chmielecka – sopran
Maciej Gronek – tenor
Robert Hennig – baryton
Kamil Pękala – baryton
Aleksandra Bieg–Piaseczna – fortepian
Małe Studio Piosenki i Tańca przygotowanie Anna Milczewska
Barbara Żurowska–Sutt – kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertów

To będzie wyjątkowy koncert – pełen dumy i wielkiej, wielkiej radości. Przekonamy się, że muzyka jest nam bardzo potrzebna, aby móc świętować – tańczyć – śpiewać. Może opowiadać o codziennych zwykłych sprawach, ale także przypominać o wielkich historycznych wydarzeniach.
W pięknym salonie, który dla Was stworzymy, muzyką F. Chopina – S. Moniuszki – J.I. Paderewskiego – będzie jeszcze bardziej zachwycała. Soliści śpiewacy z pieśniami, z którymi szliśmy do niepodległości wystąpią w stylowych ubiorach, tancerze w polonezie i mazurze w staropolskich kontuszach. Bohaterem koncertu będzie Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej w Gdyni w paradnych mundurach, muzyce pełnej potęgi i blasku. W popisowej mustrze – obowiązującym ceremoniale, podkreśli wielkie nasze wspólne świętowanie z okazji 100–lecia Odzyskania Niepodległości. Razem też na 1000 głosów zaśpiewamy Polski Hymn Narodowy.
Na nasz koncert zaprosiliśmy gości z okręgu Kaszubskiego Związku Piłsudczyków współpracującego ze Szkołą Podstawową im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Dębogórzu, którzy wprowadzą Poczet Sztandarowy, zaśpiewają Hymn
– My Pierwsza Brygada – z prezentacją Białej Broni.
Zapraszamy – przyjdźcie pięknie ubrani, weźcie też małe chorągiewki, aby sala Filharmonii była w polskich barwach narodowych.

 

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty edukacyjne w kasach PFB bilet na pojedynczy koncert kosztuje 14 złotych.

niepodlegla 2018 program

 
 
 
 

Wróć