logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Rok Miesiąc Do miesiąca

Z Polski do Włoch. Koncert symfoniczny w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości


Niedziela, 11/11/2018, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  10-45zł

 Koncert symfoniczny

kup bilet 24Filharmonicy Gdańscy dla Niepodległej

Agnieszka Duczmal, tym razem nie w roli prowadzącej założonej przez siebie Orkiestry Amadeus, ale jako gościnny dyrygent Filharmoników Bałtyckich. Solistą w tym koncercie będzie wybitny skrzypek, ale też szef Śląskiej Orkiestry Kameralnej (a wcześniej Sinfonietty Cracovii) – Robert Kabara.
Program otworzy nieznana prawie Suita na smyczki Ignacego Jana Paderewskiego. Natomiast napisany dla Yehudi Menuhina Koncert skrzypcowy Panufnika, to chyba najbardziej efektowny z koncertów solowych Panufnika. Jak rzadko który współczesny koncert, kompozycja Panufnika podkreśla śpiewne walory skrzypiec. Koncert jest napisany na skromny skład orkiestry – tylko smyczki. Po dwóch pierwszych spokojnych częściach następuje żywiołowy finał, o wyraźnie ludowym charakterze.

Program dopełni najpopularniejsza z symfonii Mendelssohna – Włoska. Podobnie jak wcześniejsza Szkocka podsumowała wrażenia kompozytora z wędrówek po Szkocji, także IV Symfonia, chociaż ukończona w Berlinie w 1833, powstała w oparciu o wspomnienia z podróży po Włoszech jaką Mendelssohn odbył w latach 1831–1832. Jej pogodny charakter kulminuje w finałowej saltarelli.

Agnieszka Duczmal – dyrygent
Robert Kabara – skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PFB

 

Program:

Ignacy Jan Paderewski - Suita G-dur
Andrzej Panufnik - Koncert skrzypcowy
Felix Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia op. 90 Włoska

 11.11.18 Agnieszka Duczmal fot K Babka0013

 

Niepodlegla logo CMYK kolor 1

 
 
 
 

Wróć