Koncert sylwestrowy

Poniedziałek, 31/12/2018, 20:30
Sala Koncertowa PFB

Koncert symfoniczny

kup bilet 24Oczywiście koncert sylwestrowy jak zawsze wypełnią słynne arie operowe i operetkowe oraz popularne przeboje. Usłyszymy je w wykonaniu polskich (kobiety) i gruzińskich (mężczyźni) śpiewaków młodego pokolenia. Koncert poprowadzi doświadczony kapelmistrz specjalizujący się w repertuarze operowym – Tadeusz Kozłowski, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi. Każdy meloman ma szansę usłyszeć tu swój ulubiony przebój w doskonałej interpretacji. Obie części otworzą utwory instrumentalne: na początek uwertura do Cyrulika sewilskiego Rossiniego w drugiej części popularny Taniec węgierski Brahmsa. A do tego znane arie Rossiniego, Verdiego, Donizettiego, Cilei, Masseneta i Delibesa; przeboje operetkowe Suppego, Offenbacha i Lehara, arie neapolitańskie, a na koniec oczywiscie Libiamo z Traviaty Verdiego.

Tadeusz Kozłowski – dyrygent
Giorgi Davitadze – tenor
Levan Tabatadze – baryton
Maria Domżał – sopran
Joanna Motulewicz – mezzosopran
Orkiestra Symfoniczna PFB
Agnieszka Oszczyk i Konrad Mielnik – prowadzenie

Gioacchino Rossini – Uwertura, Cavatina Eco ridente il cielo, Cavatina Largo al Factotum z opery Cyrulik sewilski
Giuseppe Verdi – Bolero Merce, dilette Amiche z opery Nieszpory sycylijskie (I vespri siciliani),
George Bizet – Habanera z opery Carmen
Giuseppe Verdi – Aria Makbetha Perfidi...z opery Macbeth
Francesco Cilea – Lament Federica È la solita storia del pastore z opery Arlesiana
Léo Delibes – Duet Viens Malika z opery Lakmé
Giuseppe Verdi – Kwartet Bella figlia dell'amore z opery Rigoletto
Johannes Brahms – Taniec węgierski g–moll nr 1
Gaetano Donizetti – Aria Una furtiva lagrima z opery Napój miłosny (L’elisir d’amore)
Jacques Offenbach – Barkarola z operetki Opowieści Hoffmanna
Jules Massenet – Aria Heroda Vision fugitive z opery Herodiade
Franz von Suppé – Uwertura do operetki Dama Pikowa (Pique Dame)
Franz Lehàr – Aria Das ist mein Ganzes Herz z operetki Kraina uśmiechu (Das Land des Lächelns), Aria Meine Lippen Sie küssen so heiss z operetki Giuditta,
Imre Kálmán – Aria Heia In den Bergen z operetki Ksieżniczka Czardasza (Die Csardasfuerstin)
Rodolfo Falvo – Dicitencello vuie
Eduardo Di Capua – O sole Mio
Giuseppo Verdi – Brindisi Libiamo ne’ lieti calici z opery La Traviata
Giuseppe Verdi – “Libiamo ne’ lieti calici” z opery „La Traviata”, Brindisi z opery „La Traviata”

TUTAJ do pobrania menu na Bal Sylwestrowy po koncercie wraz z cennikiem karnetów.

Główny Sponsor PFB - Mecenas Kultury
Sponsor koncertów sylwestrowych w sezonie artystycznym 2018/2019

31.12.18 tadeusz kozłowski

Podczas balu sylwestrowego zagra zespół Standard Acoustic.

standard acoustic 1

Zespół muzyczny Standard Acoustic powstał 20 lat temu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat występowali w kraju i zagranicą. Występy w klubach hotelach, kasynach, cruizerach i promach pasażerskich na małych i dużych przyjęciach, party itd. spowodowały to, że repertuar zespołu jest zróżnicowany i bardzo szeroki (ponad 600 utworów), który ciągle jest poszerzany o nowe aranżacje.
Skład zespołu Standard Acoustic:
Wojciech Wiśniewski – kierownik zespołu, klawisze, akordeon, wokal
Beata Bartelik – wokal
Jerzy Jaskulski – gitara, wocal
Kazimierz Milews ki – sax, tenor, alt, klarnet
Marek Horewicz – trąbka, flugerhorn
Jędrzej Jakubowski – perkusja
Repertuar zespołu „Standard Acoustic” to polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej w tym: muzyka taneczna od lat 20-tych, przez 50-te do lat 90-tych oraz aktualne przeboje muzyki pop, rytmy latynoamerykańskie ,muzyka klezmerska, grecka, rytmy reggae ,motywy jazzowe i inne.
Grając od ponad 20 lat na scenach w kraju i zagranicą mamy rekomendacje od wielu znanych instytucji i hoteli dla których Standard Acoustic występował na organizowanych przez nich balach, eventach i innych imprezach: Bal Morski Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, wielokrotnie Bale na Politechnice Gdańskiej oraz od wielu sezonów Bale sylwestrowe i karnawałowe w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Tegoroczny Bal sylwestrowy rozpoczniemy walcem wiedeńskim Nad pięknym modrym Dunajem, kilka standardów takich jak Sway, Dililah, Help your self T. Jonesa, She works hard for the money D.Summer, Papaya Dance U. Dudziak, piękne tanga Por una cabeza Carlosa Garde, Prześliczna wiolonczelistka A. Zielińskiego, What a wonderfull word, rock and roll Blue suede shoes, kankan, taniec Zorby i wiele innych aktualnych polskich przebojów.