VII BAL GDAŃSKI. SWINGING WITH SINATRA

Sala Koncertowa PFB

Bale Gdańskie

kup bilet 24

Swinging with Sinatra to od lat jeden z najciekawszych projektów muzycznych w kraju, który stworzył i od kilku lat rozwija w towarzystwie różnych artystów najlepszy swingowy wokalista w Polsce – Jarek Wist. Artyści występowali na większości scen polskich filharmonii i teatrów muzycznych, gościli na festiwalach i kameralnych koncertach, występowali za granicą. W 2013 roku otworzył jesienną ramówkę TVP Kultura, a retransmisja koncertu wielokrotnie pojawiła się w pasmach programowych stacji TVP. Przez lata projekt doczekał się kilku wariantów scenicznych: big bandowego, symfonicznego i jazzowego – tworzonego przez największe nazwiska polskiej sceny muzycznej, m.in. Piotr Wrombel, Wojciech Pulcyn, Krzysztof Szmańda, Robert Murakowski, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Michał Tomaszczyk. Projekt został również zarejestrowany w formie albumu "Swinging with Sinatra – Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band" (2013), który przez pół roku nie znikał z list bestsellerów Empiku. Jazzowe aranżacje przebojów swingowych rozbrzmiały także na serii koncertów podczas zagranicznego tournée Jarka Wista, m.in. w Paryżu, Brasilli, Kurytybie i Rio de Janeiro

Wokalistą i współzałożycielem projektu jest Jarek Wist – songwritter, autor muzyki – przez branżowe media okrzyknięty najlepszym swingowym głosem w Polsce.

Jarek Wist – wokal
Zespół jazzowy z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Frank Sinatra:
Mack The Knife
Fly Me To the Moon
Girl From Ipanema
All The Way
Love And Marriage
A Foggy Day
I'll Never Smile Again,
My Way
My Funny Valentine
I've Got You Under My Skin
Night And Day
Come Fly With Me
You Make Me Feel So Young
Strangers In The Night
New York, New York

Przy wyborze co najmniej 4 koncertów, proponujemy korzystną cenę karnetową. Więcej szczegółów w kasie.

POBIERZ menu karnetów konsumpcyjnych wraz z cennikiem.

16.02.19 Jarek Wist Sinatra2

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie gdańskim - zagra zespół Standard Acoustic.

standard acoustic 1

Zespół muzyczny Standard Acoustic powstał 20 lat temu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat występowali w kraju i zagranicą. Występy w klubach hotelach, kasynach, cruizerach i promach pasażerskich na małych i dużych przyjęciach, party itd. spowodowały to, że repertuar zespołu jest zróżnicowany i bardzo szeroki (ponad 600 utworów), który ciągle jest poszerzany o nowe aranżacje.
Skład zespołu Standard Acoustic:
Wojciech Wiśniewski – kierownik zespołu, klawisze, akordeon, wokal
Beata Bartelik – wokal
Jerzy Jaskulski – gitara, wocal
Kazimierz Milews ki – sax, tenor, alt, klarnet
Marek Horewicz – trąbka, flugerhorn
Jędrzej Jakubowski – perkusja
Repertuar zespołu „Standard Acoustic” to polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej w tym: muzyka taneczna od lat 20-tych, przez 50-te do lat 90-tych oraz aktualne przeboje muzyki pop, rytmy latynoamerykańskie ,muzyka klezmerska, grecka, rytmy reggae ,motywy jazzowe i inne.
Grając od ponad 20 lat na scenach w kraju i zagranicą mamy rekomendacje od wielu znanych instytucji i hoteli dla których Standard Acoustic występował na organizowanych przez nich balach, eventach i innych imprezach: Bal Morski Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, wielokrotnie Bale na Politechnice Gdańskiej oraz od wielu sezonów Bale sylwestrowe i karnawałowe w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.