logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

VIII BAL GDAŃSKI. HISZPAŃSKA DUSZA, POLSKIE SERCE


Sobota, 23/02/2019, 19:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  38-85zł

 Bale Gdańskie

kup bilet 24

Hiszpańska dusza, polskie serce to program napisany pod wpływem fascynacji muzyką hiszpańską. Kompozytorem jest saksofonista Adam Wendt, który zainspirował się twórczością i talentem Laury Cubi Villena. Poszczególne utwory są niezwykle energetyczne z bardzo ciekawymi tematami oraz charakterystycznym rytmem. Unikatowy skład instrumentalny w połączeniu z głosem, który wręcz hipnotyzuje temperamentem a miejscami nostalgią przekazuje słuchaczom tej muzyki, niepowtarzalne i unikalne doznania i przenosi ich w zupełnie inne, nowe rejony postrzegania muzyki.
Laura Cubi Villena jest rodowitą hiszpanką. Mieszka na stałe w Valencii. Jest zakochana w Polsce – w ludziach, folklorze, krajobrazach i pierogach! Zajmuje się muzyką profesjonalnie. Prowadzi szkołę muzyczną w swoim mieście i udziela się jako solistka w licznych estradach koncertowych śpiewając zarówno typową muzykę hiszpańską, w której zawarte są cechy muzyki jej prowincji jak i jazz i rhythm’ blues.

Adam Wendt Acoustic Set ma na koncie dwie autorskie płyty ze znakomitymi recenzjami. Zespół nagrał dla Telewizji Polskiej autorski koncert. Muzycy koncertowali na czołowych festiwalach jazzowych w Polsce jak również podczas koncertów w Hiszpanii czy Chorwacji. Połączenie brzmienia akordeonu, saksofonu i kontrabasu jest unikalne i doskonale sprawdza się w muzyce improwizowanej.

Skład zespołu:
Laura Cubi Villena – śpiew
Adam Wendt – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy
Paweł Zagańczyk – akordeon
Jarosław Stokowski – kontrabas
Krzysztof Dąbrowski - prowadzenie

Poszczególne kompozycje koncertu zostaną zaprezentowane z udziałem pary tanecznej.

 

Przy wyborze co najmniej 4 koncertów, proponujemy korzystną cenę karnetową. Więcej szczegółów w kasie.

 

POBIERZ menu karnetów konsumpcyjnych wraz z cennikiem.

23.02.2019 laura i zagan

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie gdańskim - zagra zespół Nova Band.

Nova Band

Zespół muzyczny Nova Band powstał ubiegłego roku z inicjatywy Stanisława Jackiewicza po jego powrocie z wieloletniego pobytu w Szwajcarii.
W skład zespołu wchodzą znani i doświadczeni trójmiejscy muzycy od lat obecni na trójmiejskiej scenie muzycznej i grający dotychczas w wielu znanych formacjach muzycznych. Zespół gra z pasja, łączy to z przyjemnością grania. W skład sekstetu Nova Band wchodzą:
Stanisław Jackiewicz - fortepian
Włodek Uściński - gitara
Zbyszek Gura - gitara basowa
Gienek Stasiak - saksofon, puzon
Zenek Żelazny - trąbka
Jędrek Jakubowski - perkusja

 
 
 
 

Wróć