IX BAL GDAŃSKI. OSTATKI W FILHARMONII

Sala Koncertowa PFB

Bale Gdańskie

kup bilet 24

W ostatnim koncercie balowym, który stanowić będzie zakończenie Karnawału w Filharmonii, udział wezmą wyłonieni w przesłuchaniach najwybitniejsi studenci Wideńskiego Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej.

Dyrygenci i soliści Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Teatralnej w Wiedniu:
David Salazar
- dyrygent
Mason Lubert - dyrygent
Luiz de Godoy - dyrygent
Jacobsen Woollen  - dyrygent
Yurina Arai - skrzypce
Elisa Wallnöfer - fortepian
Orkiestra Symfoniczna PFB
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Johann Strauss – Kadryl Bal maskowy op. 272 - David Salazar (dyrygent)
Fryderyk Chopin – Wielki Polonez Brillant Es-dur op. 22 (bez Andante spianato) - Elisa Wallnöfer (fortepian), Mason Lubert (dyrygent)
Aram Chaczaturian – Suita Maskarada - Luiz de Godoy (dyrygent)
Henryk Wieniawski – Fantazja brillante z opery Gounoda Faust op. 20 - Yurina Arai (skrzypce), David Salazar (dyrygent)
Piotr Czajkowski – Kaprys włoski op. 45 - Jacobsen Woollen (dyrygent)
Johann Strauss – Kadryl z operetki Zemsta nietoperza op. 363 - (dyrygenci naprzemiennie)

Przy wyborze co najmniej 4 koncertów, proponujemy korzystną cenę karnetową. Więcej szczegółów w kasie.

POBIERZ menu karnetów konsumpcyjnych wraz z cennikiem.

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie gdańskim - zagra zespół Standard Acoustic.

standard acoustic 1

Zespół muzyczny Standard Acoustic powstał 20 lat temu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat występowali w kraju i zagranicą. Występy w klubach hotelach, kasynach, cruizerach i promach pasażerskich na małych i dużych przyjęciach, party itd. spowodowały to, że repertuar zespołu jest zróżnicowany i bardzo szeroki (ponad 600 utworów), który ciągle jest poszerzany o nowe aranżacje.
Skład zespołu Standard Acoustic:
Wojciech Wiśniewski – kierownik zespołu, klawisze, akordeon, wokal
Beata Bartelik – wokal
Jerzy Jaskulski – gitara, wocal
Kazimierz Milews ki – sax, tenor, alt, klarnet
Marek Horewicz – trąbka, flugerhorn
Jędrzej Jakubowski – perkusja
Repertuar zespołu „Standard Acoustic” to polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej w tym: muzyka taneczna od lat 20-tych, przez 50-te do lat 90-tych oraz aktualne przeboje muzyki pop, rytmy latynoamerykańskie ,muzyka klezmerska, grecka, rytmy reggae ,motywy jazzowe i inne.
Grając od ponad 20 lat na scenach w kraju i zagranicą mamy rekomendacje od wielu znanych instytucji i hoteli dla których Standard Acoustic występował na organizowanych przez nich balach, eventach i innych imprezach: Bal Morski Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, wielokrotnie Bale na Politechnice Gdańskiej oraz od wielu sezonów Bale sylwestrowe i karnawałowe w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.