Wystawa Elżbiety Czaplińskiej-Kani - Chopin nie tylko muzycznie

Wernisaż
08.03, 18.00, Foyer Motława

Wstęp wolny

Wystawa dostępna w terminie 08.03-01.04.2019. Możliwość oglądania ekspozycji tylko podczas trwania koncertów.

Elżbieta Czaplińska-Kania

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, Wydziału Sztuk Pięknych. Pedagog, animatorka kultury, kuratorka wystaw, artysta malarz . Za organizację projektów plastycznych o zasiegu krajowym i międzynarodowym, otrzymała nagrody Prezydenta Miasta Gdyni i Prezydenta Miasta Sopotu.
Poszukuję środków wyrazu, które stawiają pomost między światem wrażeń, przeżyć i myśli a formą plastyczną. Dźwiek przełożony na obraz to szyfr odbioru poszczególnych utworów, zapisu emocji, zmaterializowany w abstrakcyjnych impresjach malarskich.Te podróże w głąb doznań przy słuchaniu muzyki, przekształciły się w cykle obrazów m.in. poświęconych dziełom Fryderyka Chopina.

Ważniejsze wystawy:
2017 - Drzewa póki jeszcze stoją, Galeria Ratusza Staromiejskiego, Gdańsk