logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Wystawa prac konkursu plastycznego Bohaterowie czeskich bajek


Od Niedziela, 24/03/2019 -  11:00
Do Środa, 27/03/2019 - 18:00
Foyer Motława
 

Bilety w cenie  

 WYSTAWY

Wernisaż
24.03, 11.00, Foyer 

Wstęp wolny

Wystawa dostępna w terminie 24-27.03. Możliwość oglądania ekspozycji tylko podczas trwania koncertów.

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bohaterowie czeskich bajek”, organizowany Szkołą Podstawową nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku jest V edycją konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest przybliżenie kultury i tradycji czeskiej oraz pogłębienie przyjaźni pomiędzy naszymi krajami. Inicjatorem jest p. Vítězslava Hoffmann, nauczyciel szkoły, pochodzenia czeskiego, od lat mieszkająca w Polsce. Wcześniejsze edycje były na poziomie szkolnym, wojewódzkim i międzynarodowym.
W tym roku nadesłano 1200 prac z każdego zakątka Polski. Konkurs został podzielony na dwie kategorie 6-8 lat i 9-10 lat. Na rysunkach znalazł się nie tylko Krecik, ale też inne postacie czeskich wieczorynek, jakimi są Sąsiedzi, Makowa Panienka i Motyl Emanuel, Rumcajs i Hanka, Żwirek i Mochomorek, Rusałka Amelka oraz Psi żywot.
Głównym kryterium oceniania prac była samodzielność wykonania. Dzieci wykonały tak piękne dzieła, że ich przeglądanie spowodowały nie jedną łzę w oczach organizatorów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za objęcie Honorowym Patronatem p. Monice Kończyk (Pomorska Kurator Oświaty), p. Renacie Mataczyńskiej (Konsul Honorowej Rep. Czeskiej), grupie nauczycieli Superbelfrzy oraz za wsparcie p. Piotrowi Kowalczukowi (Wiceprezydent Miasta Gdańska).

 

 

 
 
 
 

Wróć