Koncert rodzinny. Beethoven, Debussy i Bajki Ignacego Krasickiego

Sala Kameralna PFB

Koncert kameralny

kup bilet 24

Koncert organizowany jest w ramach współpracy z 23. Wielkanocnym Festiwalem Ludwiga van Beethovena.

Penderecki Piano Trio:
Konrad Skolarski - fortepian
Karol Marianowski - wiolonczela
Jarosław Nadrzycki - skrzypce

Bajki Ignacego Krasickiego czyta Marzena Trybała

Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll op. 1 nr 3
Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur (1879)

Penderecki Piano Trio współtworzy trzech wybitnych polskich muzyków, od lat mocno związanych z osobą Krzysztofa Pendereckiego oraz jego twórczością. Konrad Skolarski, Jarosław Nadrzycki i Karol Marianowski to utytułowani artyści, którzy swoją międzynarodową renomę zdobyli, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji. Zarówno jako soliści jak i kameraliści oraz członkowie utytułowanego Meccore String Quartet podbili wiele znamienitych sal koncertowych takich jak: Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall, Cadogan Hall i Menuhin Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, BOZAR w Brukseli, Frick Collection w Nowym Jorku, Pollack Hall w Montrealu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, Sala im. Arama Chaczaturiana w Erywaniu oraz Atheneum w Bukareszcie.
W czasie swojej drogi artystycznej mieli zaszczyt współpracować z wybitnymi osobistościami ze świata muzyki kameralnej takimi jak: Alfred Brendel, Günter Pichler, Gerhardt Schulz, Valentin Erben, Heime Müller, Pavel Gililov oraz z członkami Artemis Quartett w tym św. pm Friedmannem Weigle. Jako soliści występowali pod batutą wybitnych dyrygentów, między innymi: Krzysztofa Pendereckiego, Michaiła Jurowskiego, JoAnn Falletta, Łukasza Borowicza, Waleriego Giergiewa, Maxima Vengerova, Kristjana Järviego, Giancarlo Guerrero, Sergeya Smbatyana, Massimiliano Caldi i Paula Goodwina.
Członkowie zespołu są zwycięzcami wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów, a także otrzymali szereg nagród fonograficznych za swoje dotychczasowe nagrania, w tym nagroda Supersonic Award niemieckiego magazynu Pizzicato, Diapason 5 magazynu Diapason, oraz kilkakrotnie nominację do nagrody Fryderyk. Muzycy PPT występowali z czołowymi orkiestrami m.in. London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, MDR Sinfonieorchester czy Simón Bolivar Orchestra of Venezuela.
Artyści są absolwentami Hochschule für Musik Köln, The Boston Conservatory, Royal Academy of Music, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w

Warszawie i Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie obecnie prowadzą działalność pedagogiczną. Ukończyli również z wyróżnieniem Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, Universität der Künste w Berlinie, Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli, Universität Mozarteum Salzburg.
Penderecki Piano Trio ma zaszczyt nosić imię swojego mentora - Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, postaci, której wkład w kulturę oraz dzieje muzyki XX wieku są nie do przecenienia.

14.04.19 penderecki piano trio

Marzena Trybała - urodzona w Krakowie, absolwentka krakowskiej PWST. Pracowała w teatrach w Poznaniu, Krakowie, Warszawie. Od 20 lat związana z Teatrem Ateneum w Warszawie.
Aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna. Grała u K. Dejmka, G. Holoubka, A. Hanuszkiewicza, K. Kieślowskiego, A. Wajdy.
Aktualnie gra Helenę Paderewską w „Fantazji Polskiej” Macieja Wojtyszki w reż. Andrzeja Strzeleckiego (Teatr Ateneum) i Bette Davis w sztuce „Bette Joan” w reż. Sylwestra Biragi (Teatr Druga Strefa w Warszawie).
Szerszej publiczności znana z udziału w serialach: „Hotel 52”, „Komediantka”,”Pensjonat pod Różą”, „Barwy szczęścia”, Na noże” „Samo życie”, „Rzeka Kłamstwa”.
W Krakowie występowała w „Piwnicy Hotelu pod Różą” jako gość Marka Grechuty śpiewając Jego piosenki.

marzena trybała

Współorganizacja: Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena