logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Wystawa Jacka Albrechta - Sentymenty


Czwartek, 25/04/2019, 17:30
Foyer Rozeta
 

Bilety w cenie  

 WYSTAWY

Wernisaż
25.04, 17.30, Foyer Rozeta

Wstęp wolny

Wystawa dostępna w terminie 25-13.05. Możliwość oglądania ekspozycji tylko podczas trwania koncertów.

 

Jacek Albrecht

Urodził się w roku 1951. Tytuł magistra sztuki uzyskał na kierunku Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2007 roku. Jest członkiem ZPAP Oddział Gdański na stałe osiadłym w Malborku, skąd pochodzi. Wraz z żoną Anną prowadzi też tutaj autorską pracownię plastyczną oraz autorską galerię „Nad papierem” na ścianach firmy „Kopiał”. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i niektóre rodzaje grafiki. Artysta miał około dwudziestu wystaw indywidualnych, między innymi w Malborku, Elblągu, Gdańsku, Pasłęku, Dzierzgoniu, Sztumie, Nowym Dworze Gdańskim, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, oraz licznych plenerach artystycznych. Systematycznie pokazuje swoje aktualne prace wraz ze swoją żoną, plastyczką Anną Albrecht na wystawach indywidualnych w Malborku i Sztumie. Jego inicjatywą są „Wtorki plastyczne” w Spółdzielni Fabryka Inicjatyw w zabytkowych wnętrzach dawnej fabryki cygar w Malborku, w ramach których udziela bezpłatnych konsultacji i korekt prac tworzonych w domu. Zainicjował tam również i współtworzy działalność nowej galerii sztuki w mieście, „Galeria Alternatywna”.
Jacek Albrecht to też konserwator zabytków architektury po politechnice koszalińskiej i warszawskiej zajmujący się obecnie głównie rozczytywaniem starych murów z okresu wczesnego Średniowiecza z terenu Malborka. Efektem tych działań są dwie książki oraz szereg artykułów opisujących odkrycia jakich dokonał i oparte o nie rekonstrukcje architektoniczne.

Wystawa „Sentymenty” Jacka Albrechta przedstawia dwa cykle jego prac malarskich powstałych w technice akrylowej na płótnie w ostatnich latach jego działalności twórczej. Cykl „Mój las” to powrót do malarskich inspiracji naturą wywołany licznymi w ostatnich latach udziałami w plenerach artystycznych autora. Cykl „Powrót” natomiast to poszukiwanie nastroju w marynistycznym motywie „powrotu z morza”. Trzeci sentymentalny zbiór reprezentowany na wystawie to „portrety rodzinne”. Jak zawsze też towarzyszy mu kilka obrazów jego żony, plastyczki Anny Albrecht.

Wystawy indywidualne od 2017 r.: 
Galeria NOVA CKIE Malbork 02.2019
Galeria ZPAP na Piwnej 10.2018
Galeria 24b Starogard Gdański 11.2018 
Galeria ALTERNATYWNA Malbork 05.2018
Galeria Miś Elbląg 2017
Galeria CK Sztum 2017
Galeria NOVA CKIE Malbork 2017

Wystawy zbiorowe od 2017 r.:
wystawa ZPAP Wolność w sztuce FORUM Gdańsk 10.2018
100 lat niepodległości Galeria Alternatywna Malbork 11.2018
portret galeria ZPAP na Piwnej 12.2018
aukcja rotariańska Elbląg 2017
Salon Elbląski 2017 i wcześniejsze

Działalność: 
współzałożyciel i kurator pięciu wystaw w galerii Alternatywna w Fabryce Inicjatyw w Malborku w 2018 roku
organizator Wtorków Plastycznych w Fabryce Inicjatyw w Malborku, gdzie udziela nieodpłatnych konsultacji i korekt prac plastycznych

 

 
 
 
 

Wróć