62. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Giampaolo Di Rosa

Bilety w cenie  15, 25zł

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

kup bilet 24

Giampaolo Di Rosa (Włochy)

Jan Sebastian Bach - Passacaglia c-moll BWV 582
Robert Schumann - Sechs Fugen na temat BACH op. 60
David del Puerto -  Preludium i chaconne en blue - polska premiera
Giampaolo Di Rosa - Improwizacja

Bilet rodzinny - 55 zł

giampaolo di rosa

Giampaolo Di Rosa

Pianista, organista, klawesynista, kompozytor, improwizator, muzykolog, pedagog. Artysta o bogatym repertuarze, cieszący się międzynarodową sławą i karierą. Koncertuje w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie, Australii, USA i Ameryce Południowej, w Hong Kongu, Makao i Singapurze. Posiada siedem dyplomów akademickich, w tym magisterium z gry na organach oraz stopień doktora analizy muzycznej.
Artysta prezentuje szeroki wachlarz repertuaru wszystkich epok muzycznych, włączając także muzykę współczesną (w tym wszystkie dzieła J.P. Sweelincka, J.S. Bacha, C. Francka, F. Liszta oraz O. Messiaena). Jego recitale charakteryzują się wysokim poziomem improwizacji. Prowadzi kursy mistrzowskie w zakresie improwizacji dla artystów – wykonawców i kompozytorów na całym świecie. Jako badacz naukowy działa na polu różnych dziedzin artystycznych. Publikuje i nagrywa.
Poza działalnością koncertową Giampaolo Di Rosa jest czynnym animatorem kultury: jest założycielem i dyrektorem artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych. Od lutego 2014 roku jest organistą – rezydentem w Katedrze w León (Hiszpania). W 2008 roku został mianowany tytularnym organistą i dyrektorem artystycznym Narodowego Kościoła Portugalskiego w Rzymie, gdzie zainicjował jedną z największych serii recitali organowych w Europie.
W 2010 roku został odznaczony przez Prezydenta Republiki Portugalskiej Orderem Infanta Henryka w stopniu Oficera.