logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Wystawa Dla Ciebie - Dla Was, Leonard Franciszek Berendt


Piątek, 13/09/2019, 17:30
Foyer Rozeta
 

Bilety w cenie  

 WYSTAWY

Wernisaż: 13/09/2019, piątek, 17:30
Wystawa dostępna w terminie: 13/09 – 09/10/2019. Możliwość oglądania ekspozycji tylko podczas trwania koncertów.

Wstęp wolny

leonard berendt

Leonard Franciszek Berendt
1953. Maluje, rzeźbi, pisze. 12 wystaw indywidualnych (Inowrocław, Gdańsk, Toruń, Grudziądz, Mogilno), kilkadziesiąt wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Anglii, Serbii, Holandii, RPA, USA, Włoszech. Należy do Związku Polskich Artystów w Toruniu. W 2018 roku zdobył tytuł Animatora Kultury w Inowrocławiu. W 2010 roku wydał tomik poezji „Altomik”, a w 2017 – książkę „Kamień”.
Maluję, bo muszę wyrazić moje, nieco odmienne od powszechnego, postrzeganie różnych zjawisk, postaci i przedmiotów. Czuję nieustanną potrzebę ukazania właśnie tej odmienności.
Leonard Berendt z wielką inwencją tworzy obrazy, którymi opowiada o swoich wrażeniach, przeżyciach, zachwytach. Podkreśla w swoich dziełach otwartość na świat barw, egzotykę, fascynację otaczającą nas naturą. Głównie skłania się ku metaforom. Pokazuje świat, który nie pozwala sprowadzić się do jednoznaczności. W obrazach dużo się dzieje pośród form i kolorów. Spoiwem twórczości jest jego osobowość, malarska swoboda i dynamika. Wszystkie jego prace zatrzymują, wzbudzają ufność w szczerość twórcy. Dzięki ich żywiołowości, a zarazem panowaniu nad plastyczną materią, autor jest rozpoznawalny, choć jego prace są zróżnicowane. W większości tchną radość, którą każdy z nas ma w swojej życiowej perspektywie. Leonard Berendt intensywnie przeżywa artystyczną przygodę, jego twórczość jest ważna zarówno dla niego, jak i dla tych, którzy się do niej zbliżają.

 
 
 
 

Wróć