logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Stanisław Moniuszko. Straszy w dworze – Moniuszko pomoże!


Wtorek, 01/10/2019, 09:30
Sala Biała
 

Bilety w cenie  

 Warsztaty muzyczne

Stanisław Moniuszko
„Straszy w dworze – Moniuszko pomoże!!!!"

Naszkicowanie postaci Moniuszki jako ojca opery polskiej oraz twórcy ściśle nawiązującego do poezji polskiej, obcej i ludowej. Warsztaty zostaną prowadzone w formie aktywizacji oraz współpracy w grupach, uczestnictwa poprzez przeżywanie słowa, muzyki, obrazu.
Uczestnicy m.in. podzieleni zostaną na grupy układające puzzle z fragmentami/wersami pieśni (zadaniem będzie ułożenie i odczytanie całej zwrotki w dobrej kolejności).

W trakcie spotkania będzie miała miejsce prezentacja najpiękniejszych pieśni do słów poetów ułożona w fabułę czytaną przez narratora – aktora przebranego za S. Moniuszkę.

„Dziad i Baba”, „Prząśniczka”, „Pieśń wieczorna”, „Stary kapral”, „Trzech Budrysów” to tylko kilka z pieśni, które wykonywane zostaną dla słuchaczy akompaniamentem fortepianu, a zilustrowane zostaną dziełami malarstwa polskiego (wyświetlonym na rzutniku).
Filharmoniczna propozycja spotkania z twórczością Stanisława Moniuszko przewiduje również prezentację „Arii z Kurantem”, wspólną naukę i wykonanie: „Prząśniczki”.

Całość zakończy się warsztatami plastycznymi, podczas których w 10 osobowych grupach wykonanie zostaną makiety „Strasznego Dworu” , z muzyką kompozytora w tle.

Wstęp wolny

Wiek 4-12 lat

NCK Kult Interw 2019 rgb

 

 
 
 
 

Wróć