logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Niemen inaczej


Środa, 09/10/2019, 18:30
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  89-189zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

kup bilet 24

Wiosenne koncerty trasy Niemen inaczej przyciągnęły wielotysięczną widownię w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi, Gdyni, Szczecinie i Wrocławiu. Na specjalnie na życzenie widzów artyści wystąpią raz jeszcze. Już 9 października w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będzie okazja by posłuchać nieśmiertelnych piosenek Czesława Niemena. Wybitni wokaliści: Natalia Niemen, Janusz Radek gwarantują niezapomniane muzyczne emocje i nowe intrygujące ujęcie szlagierów Mistrza. Gośćmi specjalnym koncertu będą Grażyna Łobaszewska i Michał Szpak.

Rok 80-lecia urodzin Czesława Niemena wciąż świętujemy z jego piosenkami. Wiosną w niemal 20 koncertach trasy „Niemen inaczej” uczestniczyło ponad 20 tysięcy widzów. To sukces, który pokazuje jak ważną postacią dla polskiej piosenki był Czesław Niemen. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy już 9 października podczas koncertu specjalnego „Niemen inaczej”, będzie można jeszcze raz spotkać się z wyjątkową muzyką artysty. Wydarzenie odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Podczas koncertu specjalnego Niemen inaczej ponownie na scenie swoimi interpretacjami piosenek Czesława Niemena podzielną się z widzami cenieni wokaliści: Natalia Niemen i Janusz Radek. Solistom na multimedialnej scenie towarzyszył będzie zespół uznanych muzyków sesyjnych oraz Kwartet RAMPA. Do stałego składu wokalistów dołączą tym razem goście specjalni. Na scenie zobaczymy Grażynę Łobaszewską, która od kilku lat z sukcesem interpretuje piosenki Czesława Niemena, a w jej dyskografii znajdziemy płytę Dziwny jest.... Drugim z artystów którzy pojawią się w Gdańsku będzie kolorowy ptak i osobowość sceny muzycznej Michał Szpak, dla którego twórczość legendy polskiej piosenki jest równie ważna, co wielokrotnie potwierdzał podczas swoich koncertów wykonując utwory Czesława Niemena.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. Pod Papugami, Sen o Warszawie, Jednego serca, Wspomnienie, Bema pamięci żałobny rapsod, Czy mnie jeszcze pamiętasz, a także utwory z późnego okresu twórczości mistrza. W niezwykłym finale koncertu zabrzmi duet Czesława Niemena i jego córki Natalii Niemen w najważniejszym protest songu w historii polskiej muzyki rozrywkowej Dziwny jest ten świat.

Koncert Niemen inaczej to niepowtarzalna szansa, by usłyszeć ponadczasowe piosenki Czesława Niemena w nowym, intrygującym brzmieniu i aranżacjach.

Skład artystyczny:
Natalia Niemen
Janusz Radek
oraz goście specjalni: Grażyna Łobaszewska i Michał Szpak

niemen inaczej

 
 
 
 

Wróć