logotype

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Opera dla dzieci – Królewna Śnieżka


Niedziela, 08/12/2019, 12:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  10-45zł

 Koncert familijny

kup bilet 24

Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie? Któż nie zna tych słów? Historię zazdrosnej macochy, ślicznej królewny i zabawnych krasnoludków z pewnością znają dzieci na całym świecie, a i niejeden dorosły z sentymentem wraca do baśniowej opowieści Braci Grimm. Jeśli jednak ktoś nie zna lub zwyczajnie zapomniał, o czym jest ta bajka, to wkrótce będzie miał okazję, aby zapoznać się z nią w nowej, niezwykłej odsłonie.

Kompozytor i dyrygent Piotr Staniszewski stworzył pierwszą w języku polskim operę dedykowaną dzieciom! Oparta na znanych treściach zaczerpniętych z klasycznej baśni Braci Grimm Królewna Śnieżka posługuje się ambitnym, lecz w pełni zrozumiałym dla dzieci językiem muzycznym. Zawiera zarówno elementy charakterystyczne dla włoskiej opery, jak i niemieckiej baśni muzycznej i musicalu. Pełne koloru, brzmienia i humorystyczne piosenki uzupełniają baśniowe treści, wspaniałe kostiumy i multimedialna scenografia. Dzięki nim poszczególne sceny stają się bardzo realistyczne i przenoszą małego widza w świat, w którym spotyka znane postaci: Śnieżkę, złą Macochę, Zwierciadło, Sługę, Królewicza i oczywiście ulubieńców publiczności – Krasnoludki.

W poszczególne role wcielają się śpiewacy młodego pokolenia, a towarzyszyć im będzie Bajkowa Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Staniszewskiego.

Śnieżka – Marta Studzińska
Macocha – Aniela Mańkowska
Książę – Bartosz Jankowski
Sługa/Krasnal – Wojciech Bałchanowski
Krasnal/Zwierciadło – Dominik Mazan
Krasnal – Alan Wittbrodt
Natalia Walewska, Anna Bona – I i II skrzypce
Sławomir Iwaniak – altówka
Jarosław Wyrzykowski – obój
Elżbieta Drozdowska – flet
Łukasz Piotrowicz – fagot
Dawid Głowacki – klarnet
Anna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczela
Maciej Młóciński – kontrabas
Mateusz Wiczyński – perkusja
Piotr Staniszewski – dyrygent

Wiek: 4+
Czas trwania: 1 godz.

 
 
 
 

Wróć