63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Vincent Thévenaz

Henri Gagnebin - Psalm XXIV
Frank Martin - Agnus Dei
A. Mottu – Preludium i chorał h-moll
Charles-Maria Widor – V Symfonia organowa op. 42 nr 1 – II cz. Allegro cantabile
Henri Mulet - Tu es Petra
Astor Piazzolla - Milonga y muerte del Angel (aranż. V. Thévenaz)

Bilet rodzinny - 50 zł

Profesor organów i improwizacji w Haute Ecole de Musique w Genewie, tytularny organista i carillonista katedry Saint-Pierre w Genewie.
Jego koncerty zaprowadziły go do wielu krajów europejskich, a także do Argentyny, Urugwaju, Kanady i Indii. Po otrzymaniu pełnego wykształcenia (improwizacja organowa, fortepianowa, klasyczna i jazzowa, muzykologia, teoria muzyki, reżyseria, śpiew), pragnie ukazywać słuchaczom wiele różnych aspektów instrumentu organowego: jako solista, jako kameralista czasem klasycznymi instrumentami (skrzypce, flet), a czasem dziwacznymi (róg alpejski, instrumenty perkusyjne). Gra na wielu instrumentach klawiszowych, takich jak fisharmonia, organy Hammonda, organy teatralne i carillon. Pasjonuje się improwizacją, poświęca się jej na fortepianie oraz organach, zwłaszcza podczas improwizacji muzyki do niemych filmów.
W latach 2009-2010 podczas 14 koncertów zaprezentował cały organowy dorobek J.S.Bacha, co doniosło ogromny sukces. Jego duet z saksofonistą Vincentem Barras, zatytułowany „W”, proponuje słuchaczom oryginalny repertuar uwieczniony na dwóch płytach CD. Nagrał także dwie płyty CD dla wytwórni Sony wraz z Gli Angeli Ensemble of Geneva (Stephan MacLeod). Współpracuje również z wieloma zespołami i dyrygentami (Orchestre de la Suisse Romande, Ensemble Contrechamps, Ensemble Vocal de Lausanne, Scharoun Ensemble of Berlin Philharmonic, Valery Gergiev, Heinz Holliger, Michel Corboz, Lawrence Foster, Antonio Pappano itp.). W 2005 roku założył Orchester Buissonnier, zespół młodych muzyków, których regularnie prowadzi w roli dyrygenta.

oliwa 2020