Chopin nad wodami Motławy - Michał Mossakowski

Fryderyk Chopin - Walc Es-dur op. 18
Fryderyk Chopin - Polonez As-dur op. 53

Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)

Michał Mossakowski – Pianista urodzony w 1992 roku w rodzinie o muzycznych tradycjach, należy do grona najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie prof. Włodzimierza Wiesztordta. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich, a także pedagogiem w macierzystej uczelni. Od roku 2018 studiuje w Narodowym Konserwatorium w Paryżu, gdzie rozwija swoje
umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów takich jak: Michel Dalberto, Frank Braley, Roger Muraro, Denis Pascal. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Do jego najważniejszych osiągnięć konkursowych należą:
- Tytuł laureata „Estrady Młodych” oraz dwie nagrody specjalne - nagroda im. J. Waldorffa, a także nagroda Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego podczas 48. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2014)
- II nagroda na 7. Nordic Piano Competition w Malmö (2014)
- II nagroda na 2. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. L. Godowskiego w Warszawie (2014)
- I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie w Salzburgu (2016)
- III Nagroda na 8. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Hartford, CT w Stanach Zjednoczonych (2017)
- III Nagroda na 11. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach (2017)
- Finalista na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2018)
- III Nagroda na 3. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno we Włoszech (2019)
Michał Mossakowski jest pianistą, który prowadzi ożywioną działalność koncertową w zakresie gry solowej jak i kameralnej. Wystąpił już z wieloma recitalami i koncertami, odwiedzając m.in.: Austrię, Francję, Hiszpanię, Niemcy, Rosję, Szwecję, Włochy, Chiny, Stany Zjednoczone. Jego największymi osiągnięciami koncertowymi są liczne występy w: Filharmonii Narodowej, Bałtyckiej, Pomorskiej, Wrocławskiej. Udział w Letnim Festiwalu Muzycznym w Moskwie (2013) oraz trzytygodniowym tournée w Chinach (2014), gdzie w dziesięciu miastach wykonywał koncert e-moll op. 11 Fryderyka Chopina. Tam też dokonał nagrania dla chińskiej telewizji. W maju 2016 wystąpił na koncercie wybitnych absolwentów gdańskiej Akademii Muzycznej w Filharmonii Bałtyckiej wykonując I Koncert Fortepianowy d-moll op. 15 Johannesa Brahmsa. Występował również w Wieener Saal Mozarteum w Salzburgu (2016), a także w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku (2017).W czerwcu 2019 zadebiutował w Gewandhaus w Lipsku wykonując koncert a-moll op. 54 Roberta Schumanna, a w grudniu współpracując z wybitnym dyrygentem Bertrandem de Billy wystąpił w Paryżu wykonując koncert G-dur Maurice Ravela.
W maju 2020 ponownie wystąpił w Paryżu, tym razem wykonując Koncert G-dur op. 58 Ludwiga van Beethovena. Koncertował z wieloma orkiestrami wykonując koncerty W. A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Chopina, J. Brahmsa, R. Schumanna, S. Rachmaninowa, M. Ravela. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Bertrand de Billy, Massimiliano Caldi, Andrea Sanguinetti, Nikolas Kruger, Marek Moś, Kai Bumann, Alexander Humala, Zygmunt Rychert i inni. Swoje umiejętności doskonalił również na licznych kursach i lekcjach otwartych prowadzonych przez takich pedagogów jak: Richard Goode, Nikolai Demidenko, Dang Thai Son, Lee Kum Sing, Akiko Ebi, Dina Yoffe, Bernd Goetzke, Tobias Koch, Krzysztof Jabłoński, Piotr Paleczny, Jerzy Sulikowski.
Za swoje osiągnięcia artystyczne wielokrotnie otrzymywał stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od października 2016 studiuje również w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów dra Jarosława Tarnawskiego. Jako organista otrzymał wyróżnienie za wykonanie Fantazji nt. B-A-C-H op. 46 Maxa Regera na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” (2016).

Mossakowski fot. Wojciech Grzędziński

fot. Wojciech Grzędziński

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk