15. Cysterskie Lato Muzyczne

Aleksandra Podwojska - mezzosopran

Patryk Podwojski – Improwizowane Preludium i Fuga w barokowym stylu
Georg Friedrich Haendel - Dettinger Te Deum
Feliks Mendelssohn-Bartholdy - Allegro B-dur op. Posth.
Gioachino Rossini – Crucifixus z La petite messe solenelle
Patryk Podwojski – Improziwacja Temat i wariacje w romantycznym stylu
Louis Vierne – Ave Verum op. 15
Luigi Luzzi – Ave Maria op. 80
Patryk Podwojski - Improwizowana fantasia romantyczna

Patryk Podwojski

Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka. W 2018 r. ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego oraz dr hab. Hanny Dys. Od kwietnia 2018 roku kontynuuje kolejne studia w klasie improwizacji organowej prof. Wolfganga Seifena na Universität der Künste w Berlinie. Od 2015 roku pełni funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku- Oliwie.
Patryk Podwojski brał udział w licznych konkursach organowych m.in. Ogólnopolski konkurs organowy w Olsztynie, którego został laureatem. W 2013 roku zajął III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie. W 2014 roku zajął I miejsce na XXVI Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumii. W 2015 i 2018 roku został finalistą IX i X Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J.P. Sweelincka w Gdańsku. W 2016 roku zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Organowym "Vox Polonica Petropolis" w Petersburgu (Rosja) oraz III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Organowej i Kameralnej w Mielcu. W 2017 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Białymstoku oraz zdobył „ Złoty Laur Młodego Organisty „ podczas 40 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wybitnych organistów jak prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin, prof. Julian Gembalski, prof. Pierre Pincemaille, prof. Andrea Macinati, Silvester Rostetter, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, dr hab. Tomasz Orlow, dr Michał Markuszewski, prof. Thiery Escaich, Sietze de Vries, prof. Mauricio Croci, Florian Baptiste-Ouvard, dr hab. Jarosław Wróblewski oraz dr hab. Krzysztof Urbaniak.
Patryk Podwojski jest również prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej na Pomorzu. Jest dyrektorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu oraz Braniewskiej Jesieni Organowej. Razem ze znakomitym saksofonistą Szymonem Zawodnym tworzy duet Sound of Fusion. W 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę, którą nagrał na wielkich organach bazyliki archikatedralnej w Gdańsku- Oliwie. W 2018 roku wspólnie z innymi trójmiejskimi organistami dokonał pierwszego na świecie nagrania wszystkich partit chorałowych Daniela Magnusa Gronaua, gdańskiego kompozytora i organisty baroku. Koncertuje aktywnie w kraju oraz za granicą jako kameralista oraz solista.

Aleksandra Podwojska

Urodzona w Warszawie, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie gitary. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Aktualnie jest studentką IV roku Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - specjalność śpiew solowy. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki dawnej i współczesnej.
W 2019 r. debiutowała rolą Zefira w operze ,,Apollo i Hiacynt’’ Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionej w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Bierze czynny udział w spektaklach operowych i projektach artystycznych realizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku takich jak: ,,Dydona i Eneasz’’ – Henry Purcell (Akademia Muzyczna Gdańsk 2018), ,,Mała Msza’’ Gioacchino Rossini (Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie 2019) ,,Apollo i Hiacynt W.A. Mozart (Warszawska Opera Kameralna 2019) . Współpracuje również z Fundacją Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego.