Chopin nad wodami Motławy - Maciej Frączek

Karol Szymanowski - Trzy utwory fortepianowe Maski op. 34
Fryderyk Chopin – Mazurki op. 41

Bilet rodzinny - 55 zł
Cena karnetowa przy wyborze 4 koncertów: bilet normalny - 16 zł, bilet ulgowy - 10 zł (zakup tylko w kasie)

Urodził się w 1996 r. w Sztumie. Profesjonalną naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 13 lat w ZPSM II st. im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, gdzie kształcił się początkowo pod kierunkiem mgr Natalii Dłużniewskiej, następnie w klasie fortepianu dra Kordiana Góry. Szkołę muzyczną w Elblągu ukończył w 2015 r. uzyskując dyplom z wyróżnieniem.
W tym samym roku rozpoczął studia I. stopnia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku kontynuując naukę gry w klasie dra Kordiana Góry. Uczestniczył w lekcjach otwartych prowadzonych m.in. przez prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Wojciecha Świtałę oraz prof. Bernd’a Goetzke’go.
Jest laureatem nagrody pierwszego stopnia XVII Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garglinowicz w Olsztynie (2015), oraz II. nagrody Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2019). Koncertuje jako solista i kameralista. W roku 2019 wystąpił w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie na koncercie z cyklu ,,Młode Talenty’’. Występował w salach muzycznych w Gdańsku, Łodzi i innych miastach Polski.

maciej frączek

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk