63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Andrei Bardin

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

kup bilet 24

Andrei Bardin

Gustav Kirchhoff - L’A.B.C. Musical 16 Preludiów i fug w znanych tonacjach: C-dur, c-moll, D-dur, d-moll, E-dur, e-moll, F-dur, f-moll, G-dur, g-moll, A-dur, a-moll, H-dur, h-moll, B-dur, Es-dur
POLSKIE PRAWYKONANIE

Bilet rodzinny - 50 zł

Urodził się w 1978 roku w Gorkim (obecnie Niżny Nowogród) w rodzinie muzyków. W 2000 roku ukończył z wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium w Niżnym Nowogrodzie w klasie fortepianu profesora Jelena D. Aleksiejewa i organów profesora Galina I. Kozłowa.
W 2002 roku ukończył Podyplomowe Konserwatorium (promotor - profesor Zaryana A. Skulskaya). Od 1999 r. pracuje w Krasnojarskim Towarzystwie Filharmonicznym jako solista-organista.
W 2001 r. na II Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Michała Tariverdiewa (Kaliningrad) Andrei otrzymał nagrodę specjalną „Nadzieja Ojczyzny”. Na pierwszym Międzynarodowym Konkursie Organowym Olega Janchenko (Wołgograd, 2002) otrzymał dyplom i nagrodę specjalną Stowarzyszenia Organistów Rosyjskich i Rady Expertów Budownictwa Organowego Międzynarodowej Unii Muzyków.
Na III Międzynarodowym Konkursie Organowym im. M. Tariverdiew (Kaliningrad, 2003) Andrei Bardin został laureatem i otrzymał cztery nagrody specjalne: za najlepsze wykonanie dzieł Michała Tariverdiewa, nagrodę Akademickiego Towarzystwa Filharmonii Petersburskiej, nagrodę „Wiara, nadzieja, miłość” ” i nagrodę publiczności.
Twórczo współpracował z Orkiestrami Symfonicznymi Wołgogradu, Omska i Krasnojarska, z Niżnym Nowogrodem i Rosyjskimi Orkiestrami Ludowymi w Krasnojarsku, z Rosyjską Orkiestrą Ludową „Akademia” (Moskwa), z Orkiestrą Kameralną w Krasnojarsku, Zespołem Chóralnym Krasnojarsk „Zaśpiewamy”.
Do tej pory wykonał około tysiąca koncertów w Rosji, Abchazji, Kazachstanie, Litwie, Polsce, Norwegii i Hiszpanii.

oliwa 2020