63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Paolo Bougeat

Franz Liszt - Sancta Dorothea
Feliks Mendelssohn - Sonate IV B-dur op. 65 nr 4

Bilet rodzinny - 50 zł

Urodził się w Aosta w 1963 roku. Swoją edukację ukończył w Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Torino gdzie otrzymał trzy dyplomy – z organów i kompozycji organowych (1988) oraz klawesynu (1922). Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich o różnych specjalizacjach, m.in. kursy w Cremonie dotyczące okresu średniowiecza, romantyzmu oraz francuskiego repertuaru organowego.
Działalność artystyczną rozpoczął w 1981 i do tej pory zagrał ponad 500 koncertów we Włoszech, w wielu europejskich krajach oraz USA. Jest także bardzo aktywnym kompozytorem (zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych konkursach), który w swojej twórczości szczególnie miejsce poświęca kompozycjom organowym. Jego dzieła wydawane są przez Ediziono Carrara of Bergamo.
Jest aktywnym organistą, klawesynistą oraz pedagogiem – naucza organów oraz kompozycji organowych w „Higher Institute of Musical Studies of the Aosta Valley”. W latach 2016 i 2017 był pedagogiem podczas kursów mistrzowskich „Early Music School” w Magnano. Cała swoją działalność łączy z niestrudzonym poszukiwaniem dokumentów muzykologicznych: po książce „Organy w Katedrze w Aosta 1902-2002” (Aosta, Musumeci Editore, 2002), wydał książkę „Organy w Dolinie Aosty” ("Le Château" – Aosta) o najciekawszych instrumentach tego regionu.
W swojej działalności szczególnie zainteresowany jest także nowymi horyzontami sztuki organowej, opracował ciekawe teorie na temat budowy i typologii współczesnych organów piszczałkowych. Nadzorował także projekty nowych organów (zwłaszcza od strony brzmieniowej) w Arnad i Courmayeur, a także nowopowstałego instrumentu w Saint-Vincent ukończonego w 2017 r.

oliwa 2020