Koncert organowy w ramach Jarmarku św. Dominika

Vincent Lübeck – Preludium in E
Jean Francois Dandrieu – Magnificat in g – Duo – Recit de Nasard – Dialogue
Johann Sebastian Bach – Concerto G-dur BWV 582
Gabriel Faure – Pavana op.50 (transkrypcja na organy - O.Dopenheuer)
Louis Vierne – Scherzetto z cyklu Pieces en style libres op.31
Edward Grieg – Z Suity Peer Gynt: Poranek oraz W grocie króla gór
Johann Christian Rinck – Variations Ah, vous dirai-je, maman

Wstęp wolny

Organistka, profesor AM na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi intensywną działalność artystyczną występując z recitalami solowymi, koncertami symfonicznymi i kameralnymi. Jest również pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku. Jej uczniowie i studenci są laureatami konkursów organowych. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce i za granicą m. in. w Rosji, na Litwie, we Włoszech. Jest jurorem konkursów organowych, a także konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej. Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Prof. Romana Peruckiego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie organów Prof. Wolfganga Zerera, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Stypendystka m. in. Brahms Stifftung, Stypendium dla Twórców Kultury oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka i uczestniczka konkursów międzynarodowych. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m. in. u profesorów: J. Laukvika, O. Latry, D. Rotha, K. Bine Bryndorf. Hanna Dys występowała na najważniejszych festiwalach muzyki organowej w Polsce (Kamień Pomorski, Leżajsk, Oliwa i wiele innych), a także w Europie (m. in. Włochy, Finlandia, Rosja, Norwegia, Niemcy, Mołdawia, Hiszpania). W swojej działalności koncertowej propaguje polską muzykę organową, m. in. nagrała w ramach przewodu habilitacyjnego płytę monograficzną z dziełami Mieczysława Surzyńskiego. Brała udział w projekcie nagrania wszystkich Symfonii organowych Feliksa Nowowiejskiego. Jest również animatorem kultury, m. in. pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu. W swoim dorobku posiada nagrania solowe oraz kameralne.