logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Muzyka w zabytkach starego Gdańska


Piątek, 14/08/2020, 19:00
Kościół św. Trójcy
 

Bilety w cenie  

 Muzyka w zabytkach starego Gdańska

Kwartet:
Katarzyna Goliat - skrzypce
Olga Nurkowska - skrzypce
Aleksandra Bogdanowicz - altówka
Edyta Słomska - wiolonczela
Klaudiusz Grabowski - prowadzenie

Program:
Ludwig van Beethoven - Kwartet nr 4 c-moll op. 18
Edward Grieg - Kwartet smyczkowy g-moll nr 1 op. 27

Katarzyna Goliat w 2019 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Krystyny Jureckiej. W roku akademickim 2017/2018 kształciła się w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Lyon w klasie Marianne Piketty w ramach programu Erasmus+. Jest laureatką wielu nagród w kraju i za granicą m.in. I nagroda, Nagroda Główna i Nagroda Art AIR Center na 15. Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Bohdana Warchala (Dolny Kubin-Słowacja, 2011), III nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w 2012 roku, II miejsce na konkursie Bravo!' w Namur (Belgia) w 2013 roku, III nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych CEA (2013), nagroda specjalna na I Nadbałyckim Konkursie Duetów Smyczkowych (2015), II nagroda w edycji 2018, a także I miejsce w wiedeńskiej edycji Grand Prize Virtuoso. Występowała solo z orkiestrami m.in. Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Bohdan Warchal Chamber Orchestra, Slovak Sinfonietta Zilina, Cappella Gedanensis, a także dwukrotnie Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku - także w ramach Koncertu Najlepszych Dyplomantów. Uczestniczyła w wielu kursach, tj. stypendium Morningside Music Bridge w Calgary, Sommer Musik Akademie Mozarteum, Accademia Internazionale di Musica w Cagliari, Letnia Akademia Muzyki w Lusławicach z Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker, Kammermusikkurs w Schlitz i masterclassach prowadzonych m.in. przez A. Szymczewską, S. Kuijkena, E. Gracza, K. Jakowicza, C. Manson, T. Tomaszewskiego, M. Rakowskiego, Guarneri Trio Prague. Jako muzyk orkiestrowy z powołania brała udział w takich projektach, jak: I,Culture Orchestra, Summer Music Academy Hundisburg, Sommerprossen w Rotweill wraz z orkiestrą kameralną Hanseatica, IYSO Bremen i jako gościnny koncertmistrz Salzburger Philharmonie podczas chińskiego tournee 2018/2019. Ponadto współpracuje z Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Orkiestrą Kameralną Progress czy orkiestrą kameralną BalticAlians.

fot._Sylwia_Jelen_1-skonwertowany.jpg

Olga Nurkowska urodziła się w 1996 roku w Koszalinie. W roku 2015 ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie mgr Małgorzaty Kobierskiej. Jest tegoroczną dyplomantką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec dr hab. Pawła Kuklińskiego i klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej Firlej i dr hab. Roberta Kwiatkowskiego. Jest laureatką solowych i kameralnych konkursów i przesłuchań m.in w Sztokholmie, Krakowie, Zielonej Górze. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich wybitnych muzyków, takich jak Alena Baeva, Bartłomiej Nizioł, Agata Szymczewska, Tomasz Tomaszewski, Krzysztof Jakowicz, Elmira Darvarova, Guarneri Piano Trio, Piet Kuijken, Maciej Rakowski. W latach 2017-2019 uczestniczyła w Letniej Akademii Muzycznej Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W marcu 2019 roku na zaproszenie Scharoun Ensemble wystąpiła w Filharmonii Berlińskiej w ramach cyklu Lunchkonzert. W sezonie 2018/2019 uczestniczyła w Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W ramach projektu miała zaszczyt wziąć udział w projekcie RCO Side by side i wystąpić z muzykami Royal Concergebouw Orchestra Amsterdam na jednej scenie podczas koncertu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Występowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, orkiestrą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, orkiestrą kameralną oraz orkiestrą symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, orkiestrą kameralną Balticalians. Brała czynny udział w festiwalach Emanacje, Music Festival&Masterclass Piła, Gdański Festiwal Muzyczny, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Akademia Mendelssohnowska, Sommermusikakademie Hundisburg, Neoarte. Współpracowała z orkiestrami Narodowego Forum Muzyki, Filharmonii Koszalińskiej, Polskiej Fiharmonii Sinfonia Baltica, Santander Orchestra, Orkiestra Kameralna Progress. Jest dwukrotną stypendystką Prezesa Rady Ministrów i rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.

OLGA-34e-skonwertowany.jpg

Aleksandra Bogdanowicz Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę muzyczną I i II st. im F. Nowowiejskiego w Gdańsku oraz studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Ireny Albrecht. Obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich w klasie prof. Ireny Albrecht oraz dr. Krzysztofa Tymendorfa-Komandarek na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W swoim życiu brała udział w wielu warsztatach i kursach muzycznych m.in. : Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, Międzynarodowych Kursach Muzycznych na Łotwie, Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Bałoszycach. Miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi pedagogami m.in. : prof. Ireną Albrecht, prof. Stefanem Kamasą, prof. Piotrem Reichertem , prof. Andrea Darzins, prof. Januszem Pisarskim, dr Katarzyną Budnik-Gałązką, prof. Małgorzatą Skorupą , prof. Zygmuntem Rychertem , prof.Ewą Guzowską,prof. Györgiem Gulyása-Nagy W swoim życiu zagrała wiele koncertów m.in. z Synfonią Varsovią , z Młodzieżową Orkiestrą w Bremie, z Akademicką Orkiestrą Akademii Muzycznej w Gdańsku, z Bałtycką Filharmonią Młodych , z Orkiestrą Miasta Pruszcz, z Royal Symphony Orchestra. Na swoim koncie ma wiele osiągnieć m.in.: I miejsce na Ogólnopolskim konkursie zespołów smyczkowych w Łodzi, I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów kameralnych w Gdańsku, II miejsce na wyścigu kameralnym w Bydgoszczy.

Aleksandra_Bogdanowicz.jpg

Edyta Słomska
Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza. Studia pierwszego i drugiego stopnia ukończyła w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie w klasach prof. Danjulo Ishizaki i Ramóna Jaffe.
Od 2019 związana z Polską Filharmonią Bałtycką, w latach 2016-2019 była członkiem Filharmonii Drezdeńskiej, a w latach 2018-2019 uczestniczyła w Akademii Orkiestrowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.
Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków „Petar Konjović” w Serbii, Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych „Bohdan Warchal” na Słowacji, Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach i Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku.
Uczestniczyła w wielu kursach orkiestrowych, kameralnych i solowych w Niemczech, Austrii, Włoszech, Szwajcarii i na Węgrzech.
Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Junges Tonkünstler Orchester, Prezydenta Miasta Tarnowa oraz Deutschlandstipendium.

Słomska_foto.jpg

Wstęp wolny

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Gdansk 

 

 
 
 
 

Wróć