63. MFMO w Archikatedrze Oliwskiej - Józef Serafin

Franciszek Liszt - Poemat symfoniczny Orfeusz
Cezar Franck - Fantazja A-dur
Charles-Maria Widor - II Symfonia cz. 4 Salve Regina i cz. 5 Andante
Jehan Alain - Deuxieme fantaisie, Lamento, Fantasmagorie, Andante (z Suite monodique), Litanies

Bilet rodzinny - 50 zł

Józef Serafin urodził się w 1944 r. w Krakowie. Studiował pod kierunkiem profesorów: B. Rutkowskiego, J. Jargonia (1968 - dyplom z odznaczeniem, PWSM w Krakowie), F. Peetersa, oraz A. Heillera (1972 - dyplom z odznaczeniem), Hochschule fur Musik und darstellende Kunst w Wiedniu). Laureat pierwszych nagród m.in. na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Warszawie (1967) i Międzynarodowym Konkursie Organowym w Norymberdze (1972). Koncertował w nieomal wszystkich krajach Europy oraz w USA, Kanadzie, Japonii i Kazachstanie. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie. Posiada liczne nagranie płytowe, radiowe i telewizyjne.

oliwa 2020