logotype

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

15. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka u Jezuitów”


Środa, 26/08/2020, 20:00
Kościół św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze
 

Bilety w cenie  

 Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i muzyka u Jezuitów" w Jastrzębiej Górze

Ihre Naoko Imai - organy

Urodzona w Tokio w 1959 roku, Imai rozpoczęła studia na organach u prof. Kazuo Kohno. Ukończyła Tokijski Narodowy Uniwersytet Sztuk Pięknych i Muzyki na organach u prof. Tsuguo Hirono. Naukę gry na organach kontynuowała u prof. Zsigmonda Szathmáry'ego w Staatliche Musikhochschule we Freiburgu w Niemczech.
Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Georga Böhm w Lüneburgu (Niemcy, 1985), a także w J.S. Bach - C.P.E. Konkursie Bachowskim na festiwalu Vlaanderen w Brugii (Belgia, 1988) roku.
Jest solistką z ogromnym doświadczeniem, oraz wybitnym realizatorem B.C. podczas wielu koncertów i nagrań. Od początku swojej działalności regularnie występowała w Bach Collegium Japan.
Od 1990 roku przez 16 lat uczyła się gry na organach i realizacji B.C. na Narodowym Uniwersytecie Sztuk Pięknych i Muzyki w Tokio. Obecnie jest profesorem na wydziale sztuk wyzwolonych, organistą uniwersyteckim oraz kierownikiem Instytutu Muzyki Sakralnej na Uniwersytecie Tohoku-Gakuin w Sendai, Miyagi. Uczy także gry na organach na Uniwersytecie Kobiet Miyagi-Gakuin. Służy jako organistka w kościele Reinanzaka i Nishikatamachi Church w Tokio.
Nagrania CD (solo): „Alamanda S. Scheidt” (1996), „Trzecia część Clavierübung autorstwa J. S. Bacha” (2002), „Swedish 7 organs” (2004) itp.

Program:
Hina Sakamoto - Seven holy gifts of Pentecost
Jan Sebastian Bach - Toccata, Adagio i Fuga C-dur, BWV 564
Nicolas de Grigny - Veni Creator
Maurice Duruflé – Wariacje na temacie Veni Creator op.4

Wstęp wolny

Belka Jastrzebia 2020

 
 
 
 

Wróć