logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

24. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena


Poniedziałek, 07/09/2020, 19:00
Sala PFB
 

Bilety w cenie  22-43zł

 Recital fortepianowy, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

kup bilet 24

Aleksandra Świgut to pianistka bardzo wszechstronna, mająca na swoim koncie epizod fascynacji grą na klawesynie, ale przede wszystkim chętnie sięgająca po fortepiany historyczne. Jest laureatką II miejsca na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na instrumentach historycznych. Tym razem wystąpi na instrumencie współczesnym, a zaprezentuje przekrojowy recital złożony z dzieł Chopina.

Urodzona w Nowym Sączu Aleksandra Świgut wcześnie debiutowała i już w wieku 18 lat odniosła sukces, otrzymując II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Ettingen. Jednak jej kariera nie rozwijała się w sposób prosty. Artystka szukała własnych dróg, obok fortepianu studiowała grę na klawesynie, a wreszcie zainteresowała się fortepianami historycznymi. Ta ostatnia pasja przyniosła jej sukces na I Międzynarodowym Konkursie Fryderyka Chopina na instrumentach historycznych. Wreszcie Świgut świetnie sprawdza się w muzyce kameralnej, czego świetnym dowodem jest m.in. płyta z twórczością kameralną Schumanna nagrana z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem. Tym razem usłyszymy artystkę na fortepianie współczesnym w bardzo przekrojowym repertuarze chopinowskim: od sonat poprzez wybrane mazurki, po polonezy i walce. Słowem Chopin w pigułce, ale bardzo staranie przyrządzonej.

Aleksandra Świgut – fortepian

Program:
Fryderyk Chopin - Barkarola Fis-dur op. 60 [8’], Sonata b-moll op. 35 [23’], Mazurki op. 30 [10'], Walc Es-dur op. 22 [5'], Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 [14’]

aleksandra swigut

fot. Bruno Fidrych 

Koncert w ramach współpracy z Wielkanocnym Festiwalem Ludwiga van Beethovena i Abu Dhabi Festival

stowarzyszenie ludwiga van beethovena

admaf

 

 

 
 
 
 

Wróć