logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Repertuar

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Gdańsk dla Muzyki Polskiej


Wtorek, 10/11/2020, 19:00
Sala Kameralna
 

Bilety w cenie  

 Koncert kameralny

NeoQuartet, zespół związany z Gdańskiem, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się głównie w nowej muzyce. I tym razem przedstawi program prawdziwie awangardowy: najpierw elektroniczne utwory Piotra Jędrzejczyka (prawykonanie) i Pierre Jodlowskiego, potem kultową Symfonię rytuałów Szalonka.

NeoQuartet to jeden z bardziej zasłużonych, a jednocześnie oryginalnych zespołów kameralnych Gdańska. Założony w 2012 roku zespół od samego początku koncentrował się na zjawiskach muzyki najnowszej, często sięgał po elektronikę, rok temu otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną za stworzenie festiwalu NeoArte, w ramach którego są prezentowane najnowsze zjawiska muzyki współczesnej. Zespół wykonuje zarówno klasykę XX wieku, jak i sięga po utwory awangardowe, a także inspiruje powstawanie nowych kompozycji. Chętnie też wykorzystuje elektronikę, stając się wtedy Neo Electric Quartetem. W koncercie w ramach cyklu Gdańsk dla Muzyki Polskiej muzycy przedstawią klasyczne już dzieło jednego z największych eksperymentatorów w dziedzinie wydobycia różnych rodzajów niekonwencjonalnych dźwięków – Witolda Szalonka, kompozycję francuskiego kompozytora o polskich korzeniach, lubującego się w efektach elektronicznych – obecnie szefującego wrocławskiemu festiwalowi Musica Electronica Nova Pierre Jodlowskiego oraz dokonają prawykonania utworu gdańskiego kompozytora Piotra Jędrzejczyka, również wykorzystującego elektronikę.

NeoQuartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka - I skrzypce
Paweł Kapica - II skrzypce
Michał Markiewicz - altówka
Krzysztof Pawłowski - wiolonczela
Konrad Mielnik - prowadzenie

Program:
Pierre Jodlowski - 60 loops na amplifikowany kwartet i taśmę [10’]
Piotr Jędrzejczyk - ŚWIATOWA PREMIERA dzieła gdańskiego kompozytora [12’]
Witold Szalonek - Symfonia rytuałów [45’]

Wstęp wolny

neoquartet

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

MKiDNIMiT

 

 
 
 
 

Wróć