15. Gdańska Jesień Pianistyczna

Sala Koncertowa

Gdańska Jesień Pianistyczna, Koncert symfoniczny

kup bilet 24

Związany od lat z Polską Filharmonią Bałtycką dyrygent Szymon Morus zaprezentuje Uwerturę w stylu włoskim oraz Symofnię c-moll Edwarda Griega. Natomiast młody pianista z Gdańska, laureat II nagrody na Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie, Piotr Pawlak przedstawi arcydzieło Beethovena, jego IV Koncert fortepianowy.

Szymon Morus to wychowanek Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie ukończył dwa fakultety: dyrygentury i skrzypiec. Młody muzyk nie tylko koncertuje, założył także własną orkiestrę kameralną, chętnie współpracuje też z operą. Solistą będzie 22-letni pianista z Gdańska – Piotr Pawlak, laureat II nagrody na I Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie w 2019, muzyk bardzo wszechstronny, studiujący równolegle z fortepianem organy, próbujący swoich sił na polu kompozycji i improwizacji, a także...magister matematyki!
Podczas koncertu zabrzmi jedno z największych arcydzieł muzyki klasycznej – IV Koncert fortepianowy Beethovena.

Orkiestra Symfoniczna PFB
Szymon Morus – dyrygent
Piotr Pawlak – fortepian
Konrad Mielnik – prowadzenie