Koncert sylwestrowy

Bilety w cenie  141, 50-233zł

Koncert symfoniczny

kup bilet 24

Jak zwykle na koniec roku najsłynniejsze przeboje i uwertury operowe. Świetni soliści wystąpią w tym koncercie z Orkiestrą Symfoniczną PFB pod dyrekcją swojego szefa – George’a Tchitchinadze.

Jak zwykle na koniec roku, Orkiestra PFB prezentuje najbardziej lubiane hity muzyki operowej. Uwertury, arie i duety wypełnią ten wyjątkowy wieczór. Tym razem koncert rozpocznie uwertura do Rusłana i Ludmiły – baśniowej opery Glinki do tekstu Puszkina. Cały czas pozostajemy w pięknym XIX wieku, zmieniamy tylko miejsca pobytu: od Francji przez Włochy, Polskę do Rosji. Ale najwięcej przebojów operowych tych czasów to dzieła włoskie. Dlatego w drugiej części koncertu po komicznej arii Olimpii z opery Offenbacha przeniesiemy się już na stałe do Włoch. Od bel canta do weryzmu i największego włoskiego twórcy operowego – Giuseppe Verdiego, z którym razem wzniesiemy toast przy dźwiękach z opery Traviata.

Orkiestra Symfoniczna PFB
George Tchitchinadze – dyrygent
Joanna Moskowicz – sopran
Mihail Mihaylov – tenor