wrzesień 2020

Sala Koncertowa

Koncert familijny

kup bilet 24

Będzie to spotkanie pełne nieziemskiego cudownego ruchu – koncert, na którym muzykę można obejrzeć. Taniec to zwiewny ruch, muzyczny ruchomy obraz. Każdy ruch, każda poza polega na nadzwyczajnej lekkości i harmonii, stwarza wrażenie oderwania od ziemi. Odkryjemy szlak tanecznych kroków – tych na scenie i tych w powietrzu.

Połączenie baletu z powietrzną akrobatyką, muzyką i światłem stworzy niezapomniane widowisko. Wystąpią dwa zespoły taneczne: Gdańska Szkoła Baletowa oraz Szkoła Tańca Akrobatycznego Aerial Dance. Występ przygotowują znakomici choreografowie ze Szkoły Baletowej oraz trenerzy – mistrzynie świata i Europy Aerial Dance. Poznamy też baletowe tajemnice. Cztery „P”: paczka, puenty, piruet, pas de deux to nowe słowa, których się nauczymy. Czeka nas także pokaz baletu podniebnego – tańca na szarfach zwanego aerial silk oraz taniec na kółku, czyli aerial hoop. Pojawią się też tańczące i śpiewające laleczki w wykonaniu Gdańskiego Zespołu Piosenki i Tańca „Don-Don”.

Taneczny koncert ozdobią także soliści śpiewacy w bardzo kolorowych karnawałowych opowieściach.

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku
Szkoła Tańca Akrobatycznego Aerial Dance Mira Art przy Akrobatycznym Teatrze Tańca Mira Art – kierownictwo artystyczne Mirosława Kister-Okoń
Gdański Zespół Piosenki i Tańca „Don-Don” – przygotowanie Anna Mielczewska
Julia Iwaszkiewicz – sopran
Robert Hennig – baryton
Radosław Kruszyna – fortepian, akordeon
Maciej Stencel – skrzypce
Barbara Żurowska-Sutt – kierownictwo artystyczne i prowadzenie

Wiek: 5-11
Czas trwania: 1 godz. 10 min

Bilet rodzinny - 90 zł (możliwośc zakupu tylko w kasie PFB).