listopad 2019

Piątek, 08/11/2019, 18:00
Foyer Motława

WYSTAWY

Wystawa dostępna w terminie: 08/11 – 02/12/2019. Możliwość oglądania ekspozycji tylko podczas trwania koncertów.

Wstęp wolny

Zobaczyć muzykę mistrzów. Jeżeli założymy, że dźwięk przełożony na obraz to klucz, który oddaje zjawisko odbioru utworów muzycznych i został zmaterializowany poprzez malarstwo abstrakcyjne, to wówczas środki wyrazu plastycznego staną się pomostem między światem wrażeń, przeżyć, myśli a muzyką. Te podróże w głąb doznań przy słuchaniu utworów Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, zaistniały wizualnie jako cykl abstrakcji poświęcony Geniuszom polskiej muzyki.

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, Wydziału Sztuk Pięknych. Pedagog, animatorka kultury, kuratorka wystaw, artysta malarz. Za organizację projektów plastycznych o zasiegu krajowym i międzynarodowym, otrzymała nagrody Prezydenta Miasta Gdyni i Prezydenta Miasta Sopotu.

O twórczości
Poszukuję środków wyrazu, które stawiają pomost między światem wrażeń, przeżyć i myśli a formą plastyczną. Dźwiek przełożony na obraz to szyfr odbioru poszczególnych utworów, zapisu emocji, zmaterializowany w abstrakcyjnych impresjach malarskich.Te podróże w głąb doznań przy słuchaniu muzyki, przekształciły się w cykle obrazów m.in. poświęconych dziełom Fryderyka Chopina.

Ważniejsze wystawy:
2017 - Drzewa póki jeszcze stoją, Galeria Ratusza Staromiejskiego, Gdańsk