logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Bieżący miesiąc

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Organy +


Niedziela, 17/02/2019, 18:00
Sala Koncertowa PFB
 

Bilety w cenie  15-35zł

 Koncert organowy

kup bilet 24

Dmitry Sharov - puzon
Aleksander Fiseisky - organy 
Konrad Mielnik - prowadzenie

 

Program:

 

Johann Sebastian Bach - Choralbearbeitungen:
Lobt Gott, ihr Christen, allzugleich BWV 732
Jesus bleibet meine Freude aus Kantata Herz und Mund und Tat und Leben BWV 147
Aus der Tiefe rufe ich BWV 745

Georg Philipp Telemann - Concerto c-Moll TWV 51:с1

Domenico Zipoli - 11 Versetten

Benedetto Marcello - Sonata G-Dur op. 2 Nr 5

Felix Mendelssohn Bartholdy - Chorał i wariacje Herzlich tut mich verlangen
Allegro d-moll

Johann Sebastian Bach - Fantasia G-Dur BWV 572

Georg Friedrich Haendel - Sonata a-moll fuer Posaune und b. cont. HWV 362

Johannes Brahms - Choralbearbeitungen op. 122
Herzlich tut mich verlangen
Herzlich tut mich verlangen

Guenther Marks - Choralpartita Jesu, meine Freude

Sofia Gubaidulina - Hell und dunkel 

Alfred Schnittke - Schall und Hall 

17.02.19 Aleksander Fiseisky

Profesor Aleksander Fiseisky urodził się w Moskwie. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Fortepianu i Organów w Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, a dzisiaj cieszy się sławą jako jeden z najbardziej wpływowych organistów w Rosji.
Jest solistą organowym Stowarzyszenia Państwowej Filharmonii w Moskwie, dyrektorem Wydziału Organów Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gnessina, szefem Międzynarodowego Centrum Organowego w tej samej akademii, członkiem stałym rady, która podjęła się podniesienia standardów edukacji organowej we wszystkich akademiach w Rosji, Dyrektorem Artystycznym wielu międzynarodowych festiwali organowych oraz członkiem jury wielu międzynarodowych konkursów.
Koncertował w ponad 30 krajach, w tym także podczas kilku bardzo prestiżowych wydarzeń, takich jak: Festiwal w Wiedniu z okazji 50. rocznicy zakończenia II wojny światowej, Msza św. z okazji 80. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie oraz koncert specjalny dla rodziców, dzieci i rodzin ku pamięci dzieci zamordowanych w Dunblane. 
W roku Bacha 2000, wykonał wszystkie dzieła J. S. Bacha, cztery razy w RFN, dwa razy pod auspicjami EXPO 2000 w Hanowerze oraz w ciągu jednego dnia w Dusseldorfe podczas Maratonu Bacha. Z tej okazji został również wpisany do Księgi Rekordów Planety Ziemi w Moskwie. W roku dedykowanym Haendelowi 2009 wykonał koncerty organowe G. F. Haendela w Moskwie i Hanowerze wspólnie z Orkiestrą Barokową im. Gnessina. Jego dyskografa obejmuje ponad 40 różnych wydawnictw m.in. w wytwórniach Melodia, Etcetera, Deutsche Schallplatten, Lammas records.
Uznani kompozytorzy dedykowali mu kilka swoich kompozycji, a jego muzykologiczne dzieła (m.in. antologie Organ Music of Russia, Organ Music of the Baltics, wydane przez Bärenreiter) spotkały się z najwyższym uznaniem. W roku 2009 wydał w Rosji książkę o historii organów i muzyki organowej. Aleksander Fiseisky jest stypendystą Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst – DAAD). W 1997 roku z rąk Prezydenta Jelcyna otrzymał tytuł Honorowy Artysta Rosji, a w 2010 roku Moskiewskie Stowarzyszenie Kompozytorów uhonorowało go Złotym Medalem za wkład w rozwój muzyki współczesnej.

 

dmitry sharov

Dmitry Sharov urodził się w 1973 roku w r. Angarsku, w obwodzie irkuckim. Muzyczne wykształcenie rozpoczął w Konserwatorium w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie . Od 1992 roku swoją edukację muzyczną kontynuował w Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, w klasie profesora Bataszowa. Od ponad dwudziestu lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Symfoniczną im. P. Czajkowskiego, pod kierownictwem Fiedosiejewa, w tym od dziesięciu lat w roli pierwszego puzonisty.
Dmitry Sharov występował z ze światowej klasy dyrygentami, jak Kurt Masur, Jean Claude Kazadiezius, Walerij Abisałowicz Giergijew, Jewgienij Fiodorowicz Swietłanow. Regularnie bierze udział w festiwalach muzyki współczesnej, takich jak Gaudeamus Musiekweek Amsterdam, La Biennale di Venezia, Moskiewska Jesień. Występuje także w charakterze solisty z kameralnymi zespołami i orkiestrami oraz jako wykładowca teorii muzyki klasycznej.

 
 
 
 

Wróć