Bieżący miesiąc

Johannes Brahms - Sonata f-moll op. 5
Fryderyk Chopin - Mazurki op. 17
Fryderyk Chopin - Preludia op. 28 nr 18-24

Bilet rodzinny do zakupu tylko w kasie. Cena karnetowa przy wyborze co najmniej 3 koncertów - 16 zł za 1 bilet.

piotr pawlak fot beata żukiewicz

fot. B. Żukiewicz

Piotr Pawlak

Urodził się 20 lutego 1998 roku w Gdańsku. W roku 2016 z wyróżnieniem ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie organów dr Hanny Dys. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Koncertuje w Polsce i zagranicą, m. in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, na Litwie, na Węgrzech, w Rosji, Gruzji, Danii, Belgii oraz Austrii. Występował z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Bałtyckiej, Zachodnioczeskiej, Ningbo oraz Filharmonią Kameralną Sopot.
Od 2009 do 2016 roku był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Piotr był także wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska. W 2017 roku Piotr otrzymał Nagrodę specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego, a w 2018 roku otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna. W roku 2014 otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana.
Piotr jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał między innymi pierwszą nagrodę oraz nagrodę za najlepszą improwizację na XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (2017), drugą nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2018), drugą nagrodę oraz nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (2017), wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na XI Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „A Step Towards Mastery” w Sankt Petersburgu (2017), pierwszą nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego (2017), czwartą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Gdańsku (2017), piątą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Katowicach (2016) oraz drugą nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Pekinie (2016).
Piotr jest także laureatem pierwszych nagród na konkursach chopinowskich: w Jeleniej Górze (2011), Szafarni (2014, 2012, 2010, 2009), Antoninie (2015), Budapeszcie (2014, 2010) oraz Grand Prix na festiwalu Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie (2013). W październiku 2015 roku Piotr brał udział w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Piotr jest również laureatem pierwszych nagród w innych międzynarodowych konkursach pianistycznych, między innymi: im. L. Godowskiego w Warszawie (2013), im. M. Moszkowskiego "Per aspera ad astra" w Kielcach (2013), im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2011), “Les Rencontres Internationales des Jeunes Pianistes” w Grez-Doiceau/Belgia (2012), Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Głubczycach (2011), a także Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Koszycach/Słowacja (2011).

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

GMW pion 01 www