Bieżący miesiąc

Fryderyk Chopin - Mazurki op. 56 - H-dur nr 1, C-dur nr 2
Fryderyk Chopin - Polonez fis-moll op. 44
Fryderyk Chopin - Fantazja f-moll op. 49

Bilet rodzinny do zakupu tylko w kasie. Cena karnetowa przy wyborze co najmniej 3 koncertów - 16 zł za 1 bilet.

Adam Piórkowski fot. Andrzej Siarkiewicz Copy

fot. A. Siarkiewicz

Adam Piórkowski

Urodził się w 1993 roku w Mrągowie. Edukację muzyczną rozpoczął w tamtejszej PSM I st. pod kierunkiem Wiesławy Bogaczewicz-Biedy. W roku 2012 ukończył z wyróżnieniem ZPSM II st. w Elblągu w klasie fortepianu ad. Kordiana Góry. W tym samym roku został studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, kontynuując naukę u Kordiana Góry. W 2017 roku uzyskał dyplom magisterski z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w klasie dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej.
Adam Piórkowski jest laureatem licznych nagród, spośród których najważniejszymi są: III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie (2018), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. S. Vainiunasa w Wilnie (2018), II nagroda i nagroda specjalna na III Międzynarodowym Bałtyckim Konkursie Pianistycznym w Gdańsku (2013), tytuł Laureata „Estrady Młodych” Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2013).
Adam Piórkowski realizuje się również jako kameralista w duecie fortepianowym z Mikołajem Sikałą. Duet kształcił się pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej i mgr Bożeny Szull-Talar. Zespół ma na swoim koncie m.in. I nagrodę w kategorii "duet na cztery ręce" oraz I nagrodę w kat. "duet na dwa fortepiany" na I Międzynarodowym Konkursie Duetów im. Suzany Szörenyi w Bukareszcie (2016), II nagrodę w kategorii „duet na cztery ręce” i II nagrodę w kat. „duet na dwa fortepiany” na XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2015).
Adam Piórkowski uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów, jak: Wojciech Świtała, Piotr Paleczny, Katarzyna Popowa-Zydroń, Alexey Orlovetsky, Philippe Giusiano, Alexander Peskanov, Dina Yoffe. W sierpniu 2015 roku otrzymał zaproszenie od Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina do udziału w kursach mistrzowskich w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Lekcje mistrzowskie prowadzili Kevin Kenner, Dang Thai Son oraz Tobias Koch.
Pianista wielokrotnie występował na terenie Gdańska (Filharmonia Bałtycka, Politechnika, Ratusz Staromiejski, Centrum św. Jana, Studio Koncertowe Radia Gdańsk), a także w licznych ośrodkach muzycznych w kraju, m.in. w Filharmonii Narodowej i w Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Akademiach Muzycznych w Łodzi i w Krakowie. W 2017 roku wystąpił w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na koncercie Najlepszych Dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku wykonując III Koncert fortepianowy d-moll Sergiusza Rachmaninowa z Orkiestrą PFB pod batutą George’a Tchichinadze. Ponadto występował z orkiestrami pod batutą Marka Mosia, Modestasa Barkauskasa, Wojciecha Rajskiego, Zygmunta Rycherta i Sylwii Anny Janiak wykonując IV Symfonię Koncertującą K. Szymanowskiego, Koncerty fortepianowe d-moll KV 466 i A-dur KV 488 W. A. Mozarta, Koncert na dwa fortepiany F. Poulenca oraz Koncert fortepianowy d-moll J. Brahmsa.
Otrzymywał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora AM w Gdańsku oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

GMW pion 01 www