Bieżący miesiąc

Wystawa Painting Music, Bogusław Lustyk ODWOŁANA

Piątek, 06/09/2019, 18:00
Foyer Główne

Wystawa z przyczyn niezależnych od Filharmonii została odwołana.

Wernisaż: 06.09, piątek, 18:00
Termin wystawy: 06–24.09

bogusław lustyk

Bogusław Lustyk
Urodzony w Warszawie w 1940 r. Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uprawia malarstwo, rzeźbę i grafikę plakatową. Miał ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m in. w USA, Szwecji i Niemczech.
Uzyskał 25 nagród za twórczość w dziedzinie plakatu i malarstwa.
W 2013 roku na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach został nagrodzony srebrnym medalem za plakat "Maraton Warszawski".
Twórczość Bogusława Lustyka była eksponowana na Olimpiadach w Barcelonie, Atlancie i Londynie.
Od 2010 roku realizuje projekt „Painting music”. Jest to seria obrazOw , które były eksponowana na wystawach w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz na Festiwalu Chopinowskim w Miedzyzdrojach, gdzie były koncertowo interpretowane przez Pana Waldemara Malickiego a także na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych.
W 2012 roku zrealizował w Londynie unikalny projekt "Malowana Kronika Olimpiady", za który został uhonorowany przez PKOL Srebrnym Wawrzynem Olimpijskim. W 2017 roku ponownie otrzymał Srebrny Wawrzyn Olimpijski za projekt "Kaligrafia Sportu". Za oprawę plastyczną Kentucky Derby został uhonorowany tytułem Oficjalnego Artysty Kentucky Derby, Od 1994 roku mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Wspópracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, oraz z Narodowym Muzeum Tańca w Saratoga Springs, USA.
Od trzech lat realizuje instalacje rzeźbiarskie we własnej technice CrushArt, poświęconą wypędzeniom.