logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Bieżący miesiąc

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

KOMBI i Krystyna Stańko Quintet - Głosy dla Hospicjów


Sobota, 12/10/2019, 18:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  80-130zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

kup bilet 24

Legendarny zespół KOMBI ze Sławomirem Łosowskim na czele oraz Krystyna Stańko Quintet wystąpią w koncercie z cyklu „Głosy dla Hospicjów”.
KOMBI to zespół prezentujący muzykę elektroniczną, na pograniczu jazz-rocka, fusion, z ponad 42-letnią historią. Kojarzony z wielkimi hitami, takimi jak Nasze Rendez-vous, Black and white, czy piosenką Słodkiego, miłego życia, za którą zdobył nagrodę publiczności podczas XXI Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1984 r. Oryginalne brzmienie zespołu od lat nadaje mu Sławomir Łosowski, który jako pierwszy w Polsce w twórczości muzycznej wykorzystywał sampler Ensoniq Mirage, a później również komputer Commodore 64. Muzyk w 2019 r. obchodzi 50-lecie pracy twórczej. Zespół wystąpi w składzie: Sławomir Łosowski, Zbyszek Fil (wokal), Karol Kozłowski (bas), Tomasz Łosowski (perkusja).
Krystyna Stańko Quintet wystąpi w pierwszej części koncertu.
Krystyna Stańko jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, obdarzona wspaniałym kontraltem, wystąpi wraz z wybitnymi jazzmanami: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Tomaszem Łosowskim, Marcinem Wądołowskim.
Krystyna Stańko jest zdobywczynią wielu nagród, w tym I nagrody im. Anny Jantar w kategorii Debiuty w 1991 r. W 2014 r. otrzymała brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Nagrała dotąd dziesięć albumów muzycznych, m.in. Kropla Słowa, uhonorowany tytułem albumu roku 2012 miesięcznika JazzForum. 8 marca 2019 ukazała się płyta Aquarius. The Orchestral Session z udziałem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva, w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
„Głosy dla Hospicjów” w całej Polsce otwierają kampanię „Hospicjum to też Życie” inicjowaną przez Fundację Hospicyjną. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Program:
18:00–19:00 Krystyna Stańko Quintet
19:00–19:30 przerwa połączona z charytatywną aukcją
19:30–20:30 KOMBI

Bilety dostępne w kasach PFB, na bilety24.pl i eBilet.pl.

Organizator koncertu: Fundacja Hospicyjna.
Więcej informacji na stronie www.fundacjahospicyjna.pl 

GlosyHSP A4 page 001
   

 

 
 
 
 

Wróć