logotype
   
 
KUP BILET
 

 

Sponsor Strategiczny PFB

energa nowe

 

Główny Sponsor PFB
Mecenas Kultury

logo PGE Energia Ciepa SA pionCMYK 1

Bieżący miesiąc

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Do miesiąca

Koncert muzyki filmowej


Sobota, 19/10/2019, 19:00
Sala Koncertowa
 

Bilety w cenie  55-140zł

 Wydarzenia organizatorów zewnętrznych

kup bilet 24

Szanowni Państwo!
Koncert Muzyki Filmowej w Filharmonii Bałtyckiej 19 października, poprowadzi wychowanek Jerzego Maksymiuka, znakomity dyrygent Robert Kabara. Zmiana artysty nastąpiła z przyczyn niezależnych od organizatora. 

Październik to miesiąc jesiennej szarugi i nostalgii. Jak w tym czasie wprowadzić się w doskonały nastrój i poprawić sobie humor na kolejne dni? Przyjść 19 października na "Koncert muzyki filmowej" do PFB!
Wyjątkowy wieczór z muzyką filmową to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu - zarówno dla młodych, jak i starszych. W repertuarze koncertu znalazły się bowiem hity z takich perełek światowej kinematografii, jak m.in. "James Bond", "Star Wars", "Piraci z Karaibów", "Avengers", jak i "West Side Story", "City Lights" czy "Moulin Rouge". Na scenie wystąpią uznani artyści: wybitna i wszechstronnie uzdolniona skrzypaczka Natalia Walewska, koncertmistrzyni Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej; współpracująca z gwiazdami i zespołami światowego formatu harfistka Małgorzata Zalewska oraz solistka scen operowych i laureatka wielu konkursów wokalnych, sopranistka Agnieszka Tomaszewska. Za poziom artystyczny koncertu i przygotowanie orkiestry odpowiada wychowanego samego Jerzego Maksymiuka, znakomity dyrygent - Robert Kabara.
Koncert poprowadzi znakomity dziennikarz Radio Gdańsk - Kamil Wicik.
To pełne zwrotów akcji, wielkich emocji i trzymające w napięciu wydarzenie jest idealną propozycją zarówno na randkę, spotkanie z przyjaciółmi czy rodzinne spędzenie czasu!

Bilety do kupienia w kasach Filharmonii Bałtyckiej i na www.kupbilecik.pl 
Informacje: www.facebook.com/wyjatkowekoncerty/

Natalia Walewska – skrzypce
Agnieszka Tomaszewska – sopran
Małgorzata Zalewska – Guthman – harfa
Robert Kabara – dyrygent
Orkiestra Amberto
Kamil Wicik – prowadzenie koncertu

Robert Kabara
Dyrygent, wirtuoz skrzypiec i altówki; doktor habilitowany, profesor w Akademii Muzycznej w Katowicach i adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Swoją drogę artystyczną Robert Kabara realizował w kilku wymiarach, przechodząc kolejne szczeble muzycznego doświadczenia i osiągnięć. Już w czasie edukacji w krakowskiej Akademii, będąc studentem Eugenii Umińskiej – w ostatnim roku przed jej śmiercią, a potem Kai Danczowskiej, rozpoczął działalność koncertową, co zaowocowało laurami w międzynarodowych konkursach skrzypcowych, m. in. I miejsce w Australia Bicentennial w Adelajdzie (1988) oraz III miejsce oraz 9 nagród pozaregulaminowych w IX Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1986), dokąd powrócił w 2017 roku, jako juror XV edycji Konkursu, a także specjalna nagroda Ministra Kultury Francji w Konkursie im. Zino Francescatiego w Marsylii (1989).
Robert Kabara miał sposobność konfrontować swój warsztat skrzypcowy z takimi mentorami jak m. in: André Gertler, Yehudi Menuhin czy Grigori Zhyslin, który wiele lat później zasugerował Kabarze wprowadzenie do repertuaru gry na altówce. Altówka posłużyła - obok występów w duecie z Maximem Vengerovem - do realizacji muzyki Krzysztofa Pendereckiego: Concerto Doppio (m.in. z Agatą Szymczewską w Erywaniu, Marianną Vasilevą w Olsztynie) oraz koncertu altówkowego, który po dyrekcją kompozytora, wielokrotnie wykonywał w kraju i zagranicą (Frankfurt nad Renem, Lwów, Moskwa) i nagrał w Lusławicach z Sinfonią Iuventus w serii Penderecki Special Edition (DUX).
W 2011 roku, po ukończeniu dwuletnich, prywatnych studiów dyrygenckich pod okiem Maestro Jerzego Maksymiuka w Warszawie, rozpoczął działalność estradową jako dyrygent, mając za sobą także summę wcześniejszych przygotowań i doświadczeń, w roli koncertmistrza. Na zaproszenie Jerzego Semkowa, Robert Kabara był liderem Orkiestry w Montpellier (Francja), występował z Sinfonią Varsovią , jak również, wraz z Krystianem Zimermanem, przewodził Polish Festival Orchestra w tournee po obu kontynentach, dla uczczenia 150 rocznicy śmierci Chopina. Po raz ostatni zasiadł w pulpicie w wielonarodowej Orchestra for Peace w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej, jako przedstawiciel Polski, w uroczystych koncertach w Krakowie i Sztokholmie, pod batutą Valeryego Gergieva.

koncert muzyki filmowej

koncert muzyki filmowej

 

logo tutti

 
 
 
 

Wróć